Президентимиз Шавкат Мирзиёев Тошкент шаҳрининг Кичик халқа йўли ва Фарғона йўли кўчалари кесишган жойда қурилган йўл ўтказгични бориб кўрди.
Илгари пойтахтимизнинг марказидан Фарғона йўлига чиқиш ёки аксинча бу йўлдан марказга келиш учун транспорт воситалари ортиқча бир неча километр юришга мажбур бўларди. Давлатимиз раҳбари 25 март куни бу ерда бўлиб, йўл ўтказгични реконструкция қилиш ва унинг бир қисмини янгидан қуриш бўйича топшириқлар берган эди. Яқинда ушбу кўприкнинг фойдаланишга топширилгани ҳайдовчиларга катта қулайлик яратди, ҳаракат хавфсизлигини таъминлади.
Йўл ўтказгичнинг эни 30, узунлиги 346 метр бўлган қисми реконструкция қилинди. Эни 22, узунлиги 281 метр бўлган қисми янгидан барпо этилди. Икки томонида пиёдалар йўлакчалари қурилди.
Президентимиз ушбу йўл ўтказгич одамларга қанчалик манзур бўлгани, транспорт ҳаракати ва хавфсизлигига қандай таъсир кўрсатгани билан қизиқди. Бундай кўприкларни пойтахтимизнинг бошқа жойларида ҳам қуриш, бунда аввало, хавфсизлик талабларига риоя этиш зарурлигини таъкидлади. Кўприк атрофини ободонлаштириш, пойтахтимиз қиёфасига мос замонавий бинолар қуриш бўйича кўрсатмалар берди. Тошкент автомобиль йўлларини лойиҳалаш, қуриш ва эксплуатацияси институтида кўприксозлик бўйича кадрлар тайёрлаш масаласига эътибор қаратилди.

Президент Шавкат Мирзиёев осмотрел путепровод, построенный на пересечении Малой кольцевой дороги и улицы Фаргона йули в Ташкенте.
Раньше, чтобы попасть с улицы Фаргона йули в центр города либо в обратном направлении, транспортным средствам приходилось проезжать несколько лишних километров. Глава нашего государства, 25 марта побывав на этом месте, дал поручения по реконструкции путепровода и строительству к нему новой части. Введение в эксплуатацию этого моста создало огромные удобства для водителей, обеспечило безопасность движения.
Существующий мост шириной 30 метров и длиной 346 метров был реконструирован, к нему пристроена новая часть шириной 22 и длиной 281 метр. По обочинам моста проложены пешеходные дорожки.
Президент поинтересовался удобствами, созданными для населения благодаря этому путепроводу, вопросами обеспечения безопасности движения транспортных средств. Отмечено, что такие мосты необходимо построить и в других районах столицы, при этом прежде всего нужно учитывать требования безопасности дорожного движения. Глава нашего государства дал указания по благоустройству прилегающей к мосту территории, строительству соответствующих облику столицы современных зданий. Внимание уделено вопросу подготовки кадров по мостостроению в Ташкентском институте по проектированию, строительству и эксплуатации автомобильных дорог.