Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Имрон Хон 14 апрель куни видеоанжуман шаклида учрашув ўтказадилар.
Тадбир кун тартибидан икки томонлама амалий шериклик ва минтақавий ҳамкорликнинг долзарб масалалари ўрин олган.
Асосий эътибор Трансафғон темир йўлини қуриш лойиҳасини биргаликда илгари суриш, ўзаро савдо ҳажмини ошириш, икки мамлакатнинг етакчи корхона ва компаниялари ўртасидаги кооперацияни кенгайтириш, авиақатновларни тиклаш, ҳудудлараро алоқалар ва маданий-гуманитар алмашинувларни ривожлантиришга қаратилади.
Ўзбекистон ва Покистон етакчилари халқаро ташкилотлар доирасидаги ҳамкорлик масалалари юзасидан ҳам фикр алмашиб, бўлажак тадбирлар режасини кўриб чиқадилар.
Саммит якунида сиёсий, савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация ва таълим соҳаларига оид қатор қўшма ҳужжатлар имзоланиши режалаштирилган.

14 апреля состоится саммит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Премьер-министра Исламской Республики Пакистан Имрана Хана в режиме видеоконференции.
В повестку дня мероприятия включены актуальные вопросы двустороннего практического партнерства и регионального взаимодействия.
Основное внимание будет уделено совместному продвижению проекта строительства Трансафганской железной дороги, наращиванию объемов взаимной торговли, расширению кооперации между ведущими предприятиями и компаниями
двух стран, возобновлению авиасообщения, развитию межрегиональных контактов и культурно-гуманитарных обменов.
Лидеры Узбекистана и Пакистана также обменяются мнениями по вопросам сотрудничества в рамках международных организаций, рассмотрят график предстоящих мероприятий.
По итогам саммита планируется подписание ряда совместных документов в политической, торгово-экономической, транспортно-коммуникационной и образовательной сферах.