Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Жаҳон савдо ташкилоти бош директори Нгози Оконжо-Ивеалага ушбу юксак ва масъулиятли лавозимга тайинлангани муносабати билан табрик йўллади.
Давлатимиз раҳбари ўз мактубида янги бош директор раҳбарлигида ушбу ташкилотнинг ўрни ва нуфузини ошириш борасидаги самарали ислоҳотлар амалга оширилиши ҳамда глобал инқирозни бартараф этиш ва халқаро савдо муносабатлари тизимини янада ривожлантириш бўйича таъсирчан чоралар кўрилишига ишонч билдирди.
Мамлакатимиз тез фурсатда ЖСТга аъзо бўлиши масаласида яқиндан ҳамкорликни давом эттириш муҳим экани алоҳида таъкидланди.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев направил поздравления генеральному директору Всемирной торговой организации Нгози Оконджо-Ивеала в связи с ее назначением на этот высокий и ответственный пост.
В своем послании глава нашего государства выразил уверенность в реализации под руководством нового генерального директора эффективных реформ по повышению роли и авторитета данной организации, а также действенных мер по преодолению глобального кризиса и дальнейшему развитию системы международных торговых отношений.
Особо отмечена важность продолжения тесного взаимодействия в вопросах скорейшего вступления нашей страны в ВТО.