Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Корея Республикаси Президенти Мун Чже Иннинг таклифига биноан 30 октябрь куни Сеул шаҳрида видеоанжуман шаклида бўлиб ўтадиган Шимолий иқтисодий ҳамкорлик иккинчи халқаро форумида иштирок этади.
Тадбир кун тартибидан коронавирус пандемияси оқибатларини биргаликда енгиб ўтиш ва халқаро шерикликни кенгайтириш масалалари ўрин олган.
Давлатимиз раҳбари ўз нутқида минтақавий сиёсатнинг энг долзарб масалалари ва ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада ривожлантириш истиқболларига тўхталиб ўтади.
Форум ишида Ўзбекистон ва Жанубий Корея етакчилари билан бир қаторда Россия, Қозоғистон, Туркманистон, Мўғулистон президентлари ва бошқалар иштирок этади.

Президент Узбекистана примет участие в Международном форуме северного экономического сотрудничества
По приглашению Президента Республики Корея Мун Чжэ Ина, 30 октября Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев примет участие во Втором Международном форуме северного экономического сотрудничества, который пройдет в городе Сеуле в формате видеоконференции.
В повестку дня мероприятия включены вопросы совместного преодоления последствий пандемии коронавируса и расширения международного партнерства.
Предусматривается, что лидер нашей страны в своем выступлении остановится на наиболее актуальных вопросах региональной политики и перспективах дальнейшего развития взаимовыгодного сотрудничества.
В работе форума, помимо глав Узбекистана и Южной Кореи, также примут участие президенты России, Казахстана, Туркменистана, Монголии и другие.