Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Туркий давлатлар ташкилоти саммитида иштирок этиш учун Остона шаҳрига амалий ташрифини якунлади.
Давлат раҳбарлари кенгашининг навбатдаги йиғилишида Ўзбекистон етакчиси юртимизнинг ташкилотга раислигида эришилган асосий натижаларни қайд этди, тузилмани янада ривожлантириш ва туркий мамлакатлар ўртасидаги ҳамкорликни мустаҳкамлашнинг устувор йўналишлари борасидаги фикрларини баён қилди, қатор муҳим таклиф ва ташаббусларни илгари сурди.
Саммит доирасида Президент Шавкат Мирзиёевга туркий халқлар оиласининг бирлигини мустаҳкамлашга, туркий мамлакатларнинг манфаатлари ва қарашларини халқаро майдонда фаол илгари суришга қўшган улкан ҳиссаси учун “Туркий дунёнинг олий ордени” тантанали топширилди.
Ташриф дастуридаги тадбирлар якунлангач, Ўзбекистон Президенти Тошкентга жўнаб кетди. Аэропортда давлатимиз раҳбарини Қозоғистон Бош вазири Алихан Смаилов кузатиб қўйди.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев завершил свой рабочий визит в город Астану для участия в саммите Организации тюркских государств.
На очередном заседании Совета глав государств организации лидер Узбекистана отметил основные результаты председательства нашей страны в организации, высказал свое видение приоритетов дальнейшего развития структуры и укрепления сотрудничества между тюркскими государствами, выдвинул ряд важных предложений и инициатив.
В рамках программы мероприятий саммита состоялось торжественное вручение Президенту Шавкату Мирзиёеву «Высшего ордена Тюркского мира» за его выдающийся вклад в укрепление единства тюркской семьи, активное продвижение интересов и взглядов тюркских стран на международной арене.
По завершении программы пребывания глава нашего государства отбыл в Ташкент. Президента Узбекистана в аэропорту проводил Премьер-министр Казахстана Алихан Смаилов.