Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг расмий ташрифи доирасида Самарқанд шаҳрида ўтаётган Ўзбекистон-Франция бизнес форумида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция тараққиёт агентлиги раҳбари Реми Риу билан учрашув ўтказди.
Франциянинг ушбу давлат молиявий муассасаси билан 1 миллиард евролик Стратегик ҳамкорлик дастури муваффақиятли амалга оширилаётгани мамнуният билан қайд этди.
Президентимиз агентликнинг бюджетни қўллаб-қувватлаш ва ҳамкорлик доирасидаги лойиҳаларнинг техник-иқтисодий асосларини ишлаб чиқиш бўйича битимлар имзолаш ташаббусини қўллаб-қувватлади.

На полях узбекско-французского бизнес-форума, проходящего в рамках официального визита Президента Французской Республики Эммануэля Макрона в городе Самарканде, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с генеральным директором Французского агентства развития Реми Риу.
С удовлетворением отмечено успешное осуществление с этим государственным финансовым учреждением Франции Программы стратегического сотрудничества на 1 миллиард евро.
Президент нашей страны поддержал инициативы агентства по подписанию соглашений по бюджетной поддержке и подготовке технико-экономических проектов сотрудничества.