Aleksandr Lukashenkoga tabrik
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Aleksandr Lukashenkoni Belarus Respublikasi Prezidenti saylovida erishgan ishonchli gʻalabasi bilan qutladi.
Davlatimiz rahbari oʻz maktubida saylovchilar ishtirokining yuqori darajasi va ovoz berish natijalari Belarus xalqining Aleksandr Lukashenkoga boʻlgan ulkan ishonchini va birdamligini, aholi turmush darajasi va sifatini oshirish, mamlakatda barqaror iqtisodiy oʻsishni taʼminlash yoʻlida amalga oshirilayotgan samarali islohotlar davom ettirilishini toʻliq qoʻllab-quvvatlayotganini yana bir bor namoyon etganini qayd etdi.
Shavkat Mirziyoyev Oʻzbekiston va Belarus oʻrtasida oliy darajadagi uchrashuvlarda erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish ikki tomonlama munosabatlarni aniq mazmun – iqtisodiyot tarmoqlarida kooperatsiya boʻyicha muhim loyihalar va gumanitar almashinuvga oid dasturlar bilan boyitishiga ishonch bildirdi.
Davlatimiz rahbari Aleksandr Lukashenkoga mustahkam sogʻlik, farovonlik va yangi zafarlar, doʻst Belarus xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik va ravnaq tiladi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил Александра Лукашенко с убедительной победой на выборах Президента Республики Беларусь.
Глава нашего государства отметил в своем послании, что высокая явка избирателей и результаты голосования еще раз продемонстрировали огромное доверие народа к Александру Лукашенко, его сплоченность и полную поддержку продолжения эффективных реформ, направленных на повышение уровня и качества жизни населения, обеспечение устойчивого экономического роста в стране.
Шавкат Мирзиёев выразил уверенность, что дальнейшая практическая реализация договоренностей между Узбекистаном и Беларусью наполнит двусторонние отношения конкретным содержанием – важными проектами кооперации в отраслях экономики и программами гуманитарного обмена.
Глава нашего государства пожелал Александру Лукашенко крепкого здоровья, благополучия и новых успехов, дружественному народу Беларуси – мира и процветания.