Prezident korteji Xiva tumani Shomoxulum mahallasida to‘xtadi. Davlatimiz rahbari bu yerda yashovchi Komil Rahimov xonadoniga kirib, aholining yashash sharoitlari bilan qiziqdi.
Komil ota uzoq yillar qishloq xo‘jaligida ishlagani, turmush o‘rtog‘i Soniya aya bilan ikki farzandni tarbiyalab voyaga yetkazganini so‘zlab berdi. Oxirgi yillardagi imkoniyatlar natijasida yangi uyga ega bo‘lgani, farzandlari universitetga o‘qishga kirganini aytdi.
Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ishlar, Xorazm viloyatidagi o‘zgarishlar haqida samimiy suhbat bo‘ldi.
Xonadon egalari bu o‘zgarishlarni har bir odam o‘z hayotida sezayotgani, turmush darajasi, ertangi kunga ishonchi ortib borayotganini ta’kidladi.

Президентский кортеж остановился в махалле Шомохулум Хивинского района. Здесь глава государства посетил дом местного жителя Комила Рахимова, поинтересовался условиями жизни населения.
Комил-ота долгие годы трудился в сельском хозяйстве, вместе с супругой Сония-ая воспитал двух детей. Он рассказал, что благодаря происходящим в последние годы изменениям семья переехала в новый дом, детипоступили в университет.
Состоялась искренняя беседа о проводимых в стране реформах, преобразованиях в Хорезмской области.
Домочадцы отметили, что каждый человек ощущает эти изменения, растут уровень жизни и уверенность в завтрашнем дне.