Shu bois, Prezidentimiz Oliy Majlisga Murojaatnomasida barcha darajadagi rahbarlar pastga tushib, o‘z sohasi bo‘yicha ishni mahallalarda tashkil etishi, muammolarni o‘rganib, ularga yechim topishi zarurligini ta’kidlagan edi.
Shu bilan birga, mahalla idorasining vakolatini kengaytirish, rais va xodimlarning moddiy ta’minotini yaxshilash bo‘yicha tashabbuslar ilgari surilgan edi.
– Mahalla raisi – Prezidentning quyi bo‘g‘indagi ustuni. Mahallaning iqtisodiyotini o‘zgartirsak, jamiyatimiz o‘zgaradi. Buning uchun yoshlarning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, «Har bir oila – tadbirkor» dasturidan samarali foydalanish kerak, – dedi Shavkat Mirziyoyev.

В своем недавнем Послании Олий Мажлису Президент подчеркнул, что руководители всех уровней должны изучать проблемы, что называется, внизу, в махаллях, находить их решение, проводить такие изменения, которые людиощутят на себе.
Вместе с тем главой государства были выдвинуты инициативы по расширению полномочий махалли, улучшению материального обеспечения ее председателя и работников.
Для ознакомления с проводимой в этом направлении работой Президент Шавкат Мирзиёев посетил сегодня сход граждан махалли «Янгибог» Юнусабадского района.