Prezident Shavkat Mirziyoyev Anqaraga keldi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Tayyip Erdogʻanning taklifiga binoan 19-fevral kuni tashrif bilan Turkiyaga keldi.
“Esonbugʻa” xalqaro aeroportida davlatimiz rahbarini Turkiya hukumati aʼzolari, Anqara muzofoti va shahri rahbariyati, boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
Bugun Prezidentlar raisligida Oliy darajadagi strategik hamkorlik kengashining birinchi yigʻilishi boʻlib oʻtadi. Muzokaralarda koʻp qirrali Oʻzbekiston-Turkiya munosabatlari, avvalo siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, moliyaviy, transport-kommunikatsiya, taʼlim, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilinadi.

Президент Узбекистана прибыл в Анкару
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана 19 февраля прибыл в Турцию с визитом.
В столичном аэропорту «Эсенбога» главу нашего государства встретили члены правительства Турции, руководители провинции и города Анкары, другие официальные лица.
Сегодня под председательством лидеров двух стран состоится первое заседание Совета стратегического сотрудничества высшего уровня. В ходе переговоров будут обсуждены вопросы расширения узбекско-турецкого многопланового сотрудничества, прежде всего в политической, торгово-экономической, инвестиционной, финансовой, транспортно-коммуникационной, образовательной, культурно-гуманитарной сферах.