Shavkat Mirziyoyev Nursulton Nazarboyev bilan uchrashdi
Bokuda oʻtayotgan Turkiy kengash sammiti doirasida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozogʻiston Respublikasining Birinchi Prezidenti – Elboshi Nursulton Nazarboyev bilan uchrashdi.
Davlatimiz rahbari Nursulton Nazarboyevni Turkiy kengashning faxrli raisi etib saylangani hamda Turkiy dunyoning oliy ordeniga sazovor boʻlgani bilan tabrikladi.
Qozogʻistonning Birinchi Prezidenti Kengashga asos solinishi va uning rivojlanishiga, tashkilot doirasida oʻzaro manfaatli hamkorlikning kengayishiga katta hissa qoʻshgani alohida taʼkidlandi.
Elboshi Nursulton Nazarboyev, oʻz navbatida, Oʻzbekistonning Turkiy kengashga qoʻshilishi ushbu tuzilmaning xalqaro nufuzini va hamkorlik samaradorligini oshirishga xizmat qilishini qayd etdi.

Шавкат Мирзиёев встретился с Нурсултаном Назарбаевым
На полях саммита Тюркского совета в городе Баку 15 октября Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев встретился с Первым Президентом Республики Казахстан — Елбасы Нурсултаном Назарбаевым.
В начале беседы глава нашего государства искренне поздравил Нурсултана Назарбаева с избранием почетным председателем Тюркского совета и награждением Высшим орденом Тюркского мира.
В свою очередь, Елбасы Нурсултан Назарбаев особо отметил, что присоединение Узбекистана к Тюркскому совету позволит повысить международный авторитет и эффективность сотрудничества в рамках этой структуры.