Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qoʻqon shahrida oʻtayotgan Xalqaro hunarmandchilik festivalining ochilish marosimida ishtirok etib, nutq soʻzladi.
Davlatimiz rahbari, shuningdek, “Qoʻqon” erkin iqtisodiy zonasida boʻlib, bu yerda ishlab chiqarilayotgan mahsulotlarni koʻzdan kechirdi, fargʻonalik tadbirkorlar bilan suhbatlashdi. Qoʻqon va Margʻilon shaharlarini kompleks rivojlantirish loyihalari bilan tanishdi.
Qoʻqon shahridagi Buyuk allomalar muzeyida Fargʻona viloyati faollari, nuroniylar, ziyolilar bilan muloqot qildi.

Президент Шавкат Мирзиёев вернулся в Ташкент
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял участие и выступил с речью на церемонии открытия проходящего в Коканде Международного фестиваля народно-прикладного искусства.
Глава государства осмотрел образцы продукции, выпускаемой на территории свободной экономической зоны «Коканд», побеседовал с ферганскими предпринимателями. Ознакомился с проектами комплексного развития городов Коканда и Маргилана.
В кокандском Музее великих мыслителей состоялась встреча с активом Ферганской области, представителями старшего поколения и интеллигенции.