Sian shahridagi Tan sulolasi bog‘ida “Markaziy Osiyo – Xitoy” birinchi sammitida ishtirok etayotgan davlatlar rahbarlarini rasman kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va rafiqasini Xitoy Xalq Respublikasi Raisi Si Szinpin va rafiqasi tantanali kutib oldilar.
Marosimda Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qоsim-Jomart Toqayev, Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov va rafiqasi, Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon va Turkmaniston Prezidenti Serdar Berdimuhamedov ham ishtirok etdi. Birgalikda suratga tushildi.
Oliy martabali mehmonlarga saroy oldidagi maydonda Xitoyning boy tarixi va madaniyatini o‘zida aks ettirgan yorqin sahnalashtirilgan chiqishlar va konsert dasturi namoyish etildi.

В парке династии Тан в городе Сиане состоялась официальная церемония встречи глав государств, участвующих в первом саммите «Центральная Азия – Китай».
Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с супругой торжественно встретили Председатель Китайской Народной Республики Си Цзиньпин с супругой.
В церемонии также участвовали Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев, Президент Кыргызской Республики Садыр Жапаров с супругой, Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон и Президент Туркменистана Сердар Бердымухамедов. Состоялось совместное фотографирование.
Высоким гостям на площади перед дворцом представлены красочные театрализованные представления и концертная программа, отражающие богатую историю и культуру Китая.