O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyevning taklifiga binoan 1 mart kuni amaliy tashrif bilan Boku shahriga keldi.
Haydar Aliyev nomidagi xalqaro aeroportda davlatimiz rahbarini Ozarbayjon Bosh vazirining birinchi o‘rinbosari Yaqub Ayubov va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
Bugun O‘zbekiston va Ozarbayjon Prezidentlarining uchrashuvi bo‘lib o‘tadi, unda yetakchilar avval erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish masalalarini muhokama qiladilar.
Ertaga, 2 mart kuni Bokuda eng yirik xalqaro tuzilmalardan biri – Qo‘shilmaslik harakatining sammiti bo‘lib o‘tadi. Tadbirning yalpi sessiyada O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti nutq so‘zlaydi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева 1 марта прибыл с рабочим визитом в город Баку.
В международном аэропорту имени Гейдара Алиева главу нашего государства встретили первый заместитель Премьер-министра Азербайджана Ягуб Эюбов и другие официальные лица.
Сегодня состоится встреча Президентов Узбекистана и Азербайджана, в ходе которой лидеры обсудят вопросы практической реализации ранее достигнутых договоренностей.
Завтра, 2 марта, в Баку состоится саммит одной из крупнейших международных структур — Движения неприсоединения. В пленарной сессии мероприятия выступит Президент Республики Узбекистан.