19 декабрь куни “Tashkent city” халқаро ишбилармонлик маркази ҳудудида халқаро ҳамжамиятнинг коррупцияга қарши курашиш борасидаги саъй-ҳаракатларини ифодаловчи монументнинг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Тантанали маросимда Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қатар Амири шайх Тамим бин Ҳамад Ол Соний иштирок этди.
Тадбирда БМТ Бош котибининг ёрдамчиси Александр Зуев ва хорижий мамлакатларнинг расмий шахслари ҳам қатнашди.
Кафти очиқ қўл кўринишида металлдан ишланган ушбу ўн икки метрлик композиция ҳалоллик, пок амал ва ниятларни, коррупцияга нисбатан мутлақ тоқатсизликни, дунёнинг барча мамлакатларини унга қарши курашишда бирлашишга чақириқни англатади.

19 декабря на территории Международного делового центра «Tashkent city» состоялась церемония открытия монумента, олицетворяющего усилия международного сообщества по противодействию коррупции.
В торжественной церемонии приняли участие Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Эмир Катара шейх Тамим бин Хамад Аль Тани.
В мероприятии также участвовали помощник Генерального секретаря ООН Александр Зуев и официальные лица зарубежных стран.
Двенадцатиметровая прозрачная металлическая композиция в виде устремленной вверх руки с раскрытыми пальцами означает честность и чистоту деяний и помыслов, абсолютное неприятие коррупции и призыв к странам всего мира объединиться в борьбе с ней.