Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 15 декабрь куни иқтисодий ривожланиш, самарали бошқарув ва халқаро ҳамкорлик масалалари бўйича маслаҳатчи Сума Чакрабарти иштирокида йиғилиш ўтказди.
Мамлакатимиздаги ижтимоий-иқтисодий ислоҳотлар дастурининг натижадорлигини ошириш борасидаги чора-тадбирларнинг бориши ва келгуси режалар кўриб чиқилди.
Инвестиция ва ишбилармонлик муҳитини такомиллаштириш, хориждаги етакчи компания ва молиявий институтларни жалб қилган ҳолда иқтисодиётнинг турли тармоқларида йирик лойиҳаларни илгари суриш бўйича олиб борилаётган ишлар самарадорлигини оширишга алоҳида эътибор қаратилди.
Ўзбекистоннинг Жаҳон савдо ташкилотига аъзо бўлиши жараёни ва мамлакатимизнинг халқаро рейтинглардаги ўрнини юксалтириш билан боғлиқ масалалар муҳокама қилинди.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 15 декабря провел рабочее совещание с участием советника по вопросам экономического развития, эффективного управления и международного сотрудничества Сумы Чакрабарти.
Были рассмотрены ход мероприятий и дальнейшие планы по повышению результативности программы социально-экономических реформ в нашей стране.
Особое внимание уделено повышению эффективности проводимой работы по совершенствованию инвестиционного климата и деловой среды, продвижению крупных проектов в разных отраслях экономики с привлечением ведущих зарубежных компаний и финансовых институтов.
Обсуждены вопросы, связанные с процессом вступления Узбекистана во Всемирную торговую организацию и повышением позиций нашего государства в международных рейтингах.