Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 1 декабрь куни Дубай шаҳрида ўтаётган Бирлашган Миллатлар Ташкилотининг Иқлим ўзгариши бўйича конференцияси доирасида Малайзия Подшоҳи Султон Абдуллоҳ Риоятуддин Ал-Мустафо Биллоҳ Шоҳ билан учрашди.
Ўзбекистон билан Малайзия ўртасидаги муносабатларни, энг аввало, иқтисодий соҳада янада ривожлантириш масалалари кўриб чиқилди.
Икки томонлама алоқалар фаоллашгани мамнуният билан қайд этилди.
Ўзаро савдо ҳажми ошмоқда, иқтисодиётнинг турли тармоқларида кооперация лойиҳалари ҳамда зиёрат туризми соҳасида дастурлар амалга оширилмоқда.
Шериклик кун тартибини аниқ амалий мазмун билан бойитиш мақсадида келгуси йилда Ҳукуматлараро комиссия йиғилиши ҳамда қўшма бизнес форумини ўтказишга келишиб олинди.

1 декабря на полях Конференции Организации Объединённых Наций по изменению климата в городе Дубае Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с Королем Малайзии Султаном Абдуллой Риайятуддином Аль-Мустафой Билах Шахом.
Были рассмотрены вопросы дальнейшего развития узбекско-малазийских отношений, прежде всего в экономической сфере.
С удовлетворением отмечена активизация двусторонних контактов.
Растут объемы взаимной торговли, осуществляются проекты кооперации в разных отраслях экономики, а также программы в области паломнического туризма.
В целях наполнения повестки партнерства конкретным практическим содержанием достигнута договоренность о проведении в следующем году заседания Межправительственной комиссии и совместного бизнес-форума.