Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармойиши
Миллий иқтисодиётимизни барқарор юксалтириш, юртимизда ишбилармонлик муҳитини янада яхшилаш, тадбиркорлик ривожини янги босқичга кўтариш, мамлакатимизнинг ишлаб чиқариш ва экспорт салоҳиятини ошириш борасидаги катта хизматлари, соҳага инновацион технологияларни жорий этиш, иш ўринлари яратиш, аҳоли фаровонлигини таъминлашга қўшган муносиб ҳиссаси, шунингдек, бизнесда эришаётган амалий натижалари ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар «Фаол тадбиркор» кўкрак нишони билан тақдирлансин:
Жаксуликов Шарияр Аллияр ули – Нукус шаҳридаги «Data Biznes Control» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси
Келимбетов Бердимурат Абдимуратович – Нукус шаҳридаги «Nukus Windows Profil» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси
Рахметов Серикбай Халбаевич – Элликқалъа туманидаги «Agro Eksim Gold» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Сатуллаева Венера Аитниязовна – Чимбой туманидаги «Сатуллаева Венера» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси
Хасанов Ахмет Тажибаевич – Тахиатош туманидаги «Gold Sandwich» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси
Юсупова Тамара Рахимбаевна – Амударё туманидаги «Tamara Textilе» масъулияти чекланган жамияти директори, Қорақалпоғистон Республикаси
Арипов Бахтиёр Мухамедович – Андижон туманидаги «Valley Fish» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
Джораева Матлуба Мухтаровна – Хўжаобод туманидаги «Orxideya Textilе» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
Комолов Рустамжон Акромович – Жалақудуқ туманидаги «Great Rich» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
Садиқов Бобирбек Авазбекович – Андижон шаҳридаги «Windows and Doors Factory» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти
Тўланов Абдухаким Абдухамидович – Булоқбоши туманидаги «Nectar Agro» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти
Усманов Отабек Ганиевич – Андижон шаҳридаги «Водий олтин куз» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти
Хамракулов Абдулазиз Турсунбаевич – Избоскан туманидаги «Textile Style» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти
Азимов Шамшод Исломович  – Бухоро шаҳридаги «Айван палас» масъулияти чекланган жамияти директори, Бухоро вилояти
Ахатов Дилмурод Бекмуратович – Бухоро шаҳридаги «Carmen plyus» масъулияти чекланган жамияти директори, Бухоро вилояти
Ачилов Фарход Иброхимович – Бухоро вилояти «Leichter Kamalak Textilien» масъулияти чекланган жамиятининг молия масалалари бўйича директори
Баратов Замирбек Илҳомович – Когон туманидаги «Сиёвуш текстиль» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Бухоро вилояти
Дерипалко Дмитрий Александрович – Бухоро вилояти «Knauf Gips Buxoro» хорижий корхонаси бош директори
Джабборов Жавлон Шавкатович  – «Пешку агрокластер ёғ-мой» масъулияти чекланган жамияти директори, Бухоро вилояти
Кадиров Одил Гайбуллаевич – «Ғиждувон ипак тола» масъулияти чекланган жамияти раҳбари маслаҳатчиси, Бухоро вилояти
Мавлонбердиев Нодир Рахимжонович – Когон шаҳридаги «Кончи» масъулияти чекланган жамияти директори, Бухоро вилояти
Мансуров Асрор Мехриддинович – Қоракўл туманидаги «Кумуш калава» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Бухоро вилояти
Намозова Дилрабо Тураевна – Тадбиркор ногирон аёллар миллий ассоциациясининг Бухоро вилояти бўлинмаси раҳбари
Собиров Худоёр Худойқулович – Когон туманидаги «Когоннефтегазэнергосервис» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Бухоро вилояти
Султонов Абдулазиз Акрамович – Вобкент туманидаги «Вобкент тола кластер» масъулияти чекланган жамияти директори ўринбосари, Бухоро вилояти
Тешаев Фаррух Баҳриддинович – «Ғиждувон агрокластер ёғ-мой» масъулияти чекланган жамияти директори, Бухоро вилояти
Тохтасинов Азаматжон Абдугаппарович – Бухоро вилояти «WBM Romitex» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси
Тураев Дурбек Исомиддинович – Когон туманидаги «Пром текстиль» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Бухоро вилояти
Умаров Гулмурод Нормуродович – Жондор туманидаги «Аржуманбону чорваси» фермер хўжалиги бошлиғи, Бухоро вилояти
Илясова Насиба Қурбановна – Ғаллаорол туманидаги «Нозимабегим Насибаси» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти
Иномов Элимдор Икромович – Шароф Рашидов туманидаги «Дафна ифори» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Жиззах вилояти
Каримов Фурқат Сатторович – Жиззах шаҳридаги «Master System East» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Жиззах вилояти
Норбоев Давронбой Латифбоевич – Фориш туманидаги «Нурали-Элназар чорвадор» фермер хўжалиги иш бошқарувчиси, Жиззах вилояти
Одилов Акмал Эргашевич – Жиззах шаҳридаги «Доктор Акмал» масъулияти чекланган жамияти директори, Жиззах вилояти
Турақулов Элёр Шухратович – Жиззах шаҳридаги «Жиззах пластмасса» акциядорлик жамияти бошқаруви раиси, Жиззах вилояти
Усмонов Рустам Бахрамович – Зарбдор туманидаги «Зарбдор парранда» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти
Жураев Илхом Назарович – Қарши шаҳридаги «Asian Golden Oil» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қашқадарё вилояти
Низамова Саодат Кенжаевна – «Ҳунарманд» уюшмасининг Шаҳрисабз шаҳар бўлими аъзоси, каштачи, Қашқадарё вилояти
Султонов Шавкат Файзуллаевич – Нишон туманидаги «Agro Gold Рremium» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қашқадарё вилояти
Халилов Илхомжан Холматович – Қарши туманидаги «Cluster Khilal» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Қашқадарё вилояти
Холмуродов Неъматулло Турдиевич – Шаҳрисабз туманидаги «Оқ сув шамоли» масъулияти чекланган жамияти директори, Қашқадарё вилояти
Шодмонов Машраб Бозорович – Косон туманидаги «Косон саноат монтаж» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қашқадарё вилояти
Бўронов Ўткир Ўктамович – Ғозғон шаҳридаги «Мармаробод» масъулияти чекланган жамияти директори, Навоий вилояти
Ерофеев Евгений Алексеевич – Навоий шаҳридаги «Hayat Power Cable Systems» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Навоий вилояти
Қурбонов Жасур Абдуғаффорович – Навбаҳор туманидаги «Сарой уни» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Навоий вилояти
Пирматов Вохид Абдувахабович – Конимех туманидаги «Qizilqum safari» масъулияти чекланган жамияти директори, Навоий вилояти
Рахматов Меҳрож Саматович – Навоий шаҳридаги «Bright Industry Buildings the Future» масъулияти чекланган жамияти директори, Навоий вилояти
Ҳусанова Латофат Нуруллаевна – Навоий шаҳридаги «Chados» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Навоий вилояти
Эшназаров Дилшод Комилович – Хатирчи туманидаги «Маҳаммад Али қувончи» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Навоий вилояти
Абдурасулов Азизбек Алишерович – Наманган шаҳридаги «Gavhar Jewel Group» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Наманган вилояти
Бабаханов Ориф Обидович – Наманган шаҳридаги «Art Soft Holding» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Наманган вилояти
Давронова Наргиза Шухратовна – Поп туманидаги «Шаҳобидин шукрона текстиль» ишлаб чиқариш кооперативи раҳбари, Наманган вилояти
Джаббарова Марина Дэвидовна – Наманган шаҳридаги «Silk Granat» хусусий корхонаси раҳбари, Наманган вилояти
Добрих Анна Константиновна – Наманган шаҳридаги «Ифтихор кийим саноат» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти
Нишанов Аваз Нуриддинович – Наманган шаҳридаги «Balance Tex» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти
Шеров Шерзод Абдурахимович – Косонсой туманидаги «AS Group Tex» масъулияти чекланган жамияти директори, Наманган вилояти
Абдижалилов Толибхон Абдувайитович – Оқдарё туманидаги «Pichoqchi Dry Fruits» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Самарқанд вилояти
Аҳроров Баҳодир Рустамович – Ургут туманидаги «Sam-Nur-Tafviz» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти
Исламова Махбуба Хайруллаевна – Иштихон туманидаги «Nodirxon Agro Produkt» ишлаб чиқариш корхонаси таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Қаршиев Сиражиддин Эргашович – Нуробод туманидаги «Espero.KSE» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Самарқанд вилояти
Мунисов Абдуазиз Абдулбориевич – Самарқанд шаҳридаги «Тespack» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Самарқанд вилояти
Рустамов Илхом Асламович – Самарқанд шаҳридаги «EB Ilyosbek Story House» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Салоев Ахмад Акбарович – Самарқанд шаҳридаги «Shashlik Uz» хусусий корхонаси раҳбари, Самарқанд вилояти
Салохиддинов Бехруз Сайфиевич – Пастдарғом туманидаги «New Tech Samarkand» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Тўраев Зафар Суюнович – Ургут туманидаги «Big Stroy Building» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Абдувахабов Аброр Мансурович – Сирдарё туманидаги «Peng Sheng charm» масъулияти чекланган жамияти ижрочи директори, Сирдарё вилояти
Ахмедов Ғафур Турсунбоевич – Сирдарё туманидаги «Sirdarya Ceramic Produсtion» масъулияти чекланган жамияти бош директори ўринбосари, Сирдарё вилояти
Бектураев Уммат Аббасович – Ховос туманидаги «Ховос гулшани» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Сирдарё вилояти
Буриев Акмалжон Турақулович – Сайхунобод туманидаги «Тошкент сити голд блок» масъулияти чекланган жамияти директори, Сирдарё вилояти
Вафоев Шерзод Сулейманович – Сирдарё туманидаги «Бекзодшер қурилиш сервис» масъулияти чекланган жамияти директори, Сирдарё вилояти
Джалилов Шавкат Суратович – Гулистон туманидаги «Mili Teks Sirdaryo» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Сирдарё вилояти
Купайсинов Кахрамон Гуламович – Гулистон туманидаги «Мевазор мебель сервис» хусусий корхонаси раҳбари, Сирдарё вилояти
Хайдаров Шерзод Акрамжонович – Сирдарё туманидаги «River Med Pharm» масъулияти чекланган жамияти директори, Сирдарё вилояти
Хамдамов Адхамжон Мухторжон ўғли – Гулистон шаҳридаги «Fortuna Textile» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Сирдарё вилояти
Шукурова Зухра Бегимкуловна – Боёвут туманидаги «Шукуров Ҳазратқул» фермер хўжалиги бошлиғи, Сирдарё вилояти
Болтаев Исломиддин Турсунович – Термиз шаҳридаги «Термиз-Бойсун қурилиш» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Сурхондарё вилояти
Ишонкулов Аъзамжон Арслонович – Сариосиё туманидаги «Шарғун бунёдкори» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Сурхондарё вилояти
Набиев Аббос Абдурашид ўғли – Ангор туманидаги «Фабулло строй сервис» масъулияти чекланган жамияти директори, Сурхондарё вилояти
Норбоев Абдусамат Даминович – Денов туманидаги «Меҳнат фаровон ҳаёт» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти
Подшоева Малика Юлдошевна – «Ҳунарманд» уюшмасининг Бойсун тумани бўлими аъзоси, каштачи, Сурхондарё вилояти
Расулов Тожи Маматхолиқович – Шеробод туманидаги «Расулов Тожи» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Сурхондарё вилояти
Сатторов Урол Абдуллаевич – Термиз шаҳридаги «Саиджон Муҳаммаджон музқаймоқлари» масъулияти чекланган жамияти иш бошқарувчиси, Сурхондарё вилояти
Уташев Мансур Шатураевич – Термиз шаҳридаги «Zif Textile» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Сурхондарё вилояти
Шотўраев Аслбек Рахимжон ўғли – Термиз туманидаги «Termiz Agro Impex» масъулияти чекланган жамияти ижрочи директори, Сурхондарё вилояти
Юлдошев Бехзод Жўрамахамадович – Музработ туманидаги «Қурбонов Нормўмин» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Сурхондарё вилояти
Абдухалилов Абдурасул Абдурашидович – Бўстонлиқ туманидаги «Turon Resort» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент вилояти
Ризаева Гавхар Ниғмоновна – Паркент туманидаги «Заркент Гавҳари» фермер хўжалиги бошлиғи, Тошкент вилояти
Саидахмедов Иқболжон Ибрагимович – Ўрта Чирчиқ туманидаги «Fresh Food Pack» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент вилояти
Салиев Сайдулла Инаятиллаевич – Тошкент туманидаги «Bonito Group» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент вилояти
Сиделёв Александр Юрьевич – Ангрен шаҳридаги «Теплоизоляционная компания» хорижий корхонаси директори, Тошкент вилояти
Хван Григорий Мангимович – Юқори Чирчиқ туманидаги «Hanuz Enterprises» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент вилояти
Хожиев Набижон Нугманжонович – Чиноз туманидаги «Perfect Paper Group» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент вилояти
Эргашев Шукурулла Зикруллаевич – Оҳангарон шаҳридаги «Оҳангарон қувур металлургия заводи» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент вилояти
Юсупов Акмал Маратович – Оққўрғон туманидаги «Yustex» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент вилояти
Абдуллаев Исроил Исмаилович – Учкўприк туманидаги «ММА Камтар – Бегойим» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Фарғона вилояти
Ахмедов Баходир Рахмонович – Фарғона шаҳридаги «Moderna Ceramic Industries Ferghana» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Фарғона вилояти
Ахмедов Қодиржон Махмудович – Ўзбекистон туманидаги «Turon Eco Cement Group» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Фарғона вилояти
Мансуров Максудхон Шухратжон ўғли – Учкўприк туманидаги «Betonplita» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Фарғона вилояти
Махмудов Орифхон Олимхон ўғли – Ўзбекистон туманидаги «Sement xomashyo savdosi» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Фарғона вилояти
Махмудов Эркин Омонович – Бешариқ туманидаги «Farg’ona yasin qurilish mollari» қўшма корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти
Орипжонов Исломжон Иномжонович – Риштон туманидаги «Чинор плюс» хусусий корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти
Раджапов Шавкат Шоирович – Учкўприк туманидаги «Mollis» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Фарғона вилояти
Сабиров Рустам Хасанович – Марғилон шаҳридаги «Merfen-Ko» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Фарғона вилояти
Содиқова Иродахон Исроиловна – Учкўприк туманидаги «Худоёрхон» оилавий корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти
Умирзақов Сарваржон Бахтиёрович – Тошлоқ туманидаги «Экспо Коллор Прин Текс» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Фарғона вилояти
Хайдаров Асрор Адхамович – Бувайда туманидаги «Ёшлик ниҳол инвест» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Фарғона вилояти
Шерматов Мақсад Мўминович – Бувайда туманидаги «Lion Print» хусусий корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти
Аллабергенов Илхамбек Эгамбергенович – Урганч туманидаги «Milliy Bottlers» хусусий корхонаси раҳбари, Хоразм вилояти
Курязов Шерзодбек Кўчкарович – Ҳазорасп туманидаги «Khazorasp Diamond» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти
Мухаммедов Шоҳруҳ Қўзиевич – Урганч туманидаги «Асл парранда» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти
Рузметова Нигора Атабаевна – Урганч шаҳридаги «Sevinch Med Kompleks» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти
Сабиров Алишер Шавкатович – Боғот туманидаги «Xorazm Tex» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Хоразм вилояти
Хаджиев Атабек Юлдашевич – Урганч шаҳридаги «Табассум савдо плюс» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти
Абдувахидов Абдуқодир Абдуғани ўғли – Бектемир туманидаги «Сифатли товуқ» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Абдукаюмов Анвар Гайратович – Олмазор туманидаги «Visage Electric» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Абдуллаев Абдурашид Абдушукурович – Олмазор туманидаги «Fendo Ideal» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Акбаров Наримон Хасанович – Янгиҳаёт туманидаги «Sun Tex» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Жиянбаев Отабек Эшдавлатович – Чилонзор туманидаги «Magnum Medikal Servis» тиббий жиҳозлар ишлаб чиқариш корхонаси бош директори, Тошкент шаҳри
Касимов Абдунаби Кадирович – Чилонзор туманидаги «Radiks» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Маматджанов Дилшод Фахритдинович – Сергели туманидаги «Aysel Inshaat» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Мирзаахмедова Наргис Рустамовна – Яшнобод туманидаги «Career» нодавлат таълим муассасаси бош директори, Тошкент шаҳри
Набиходжаев Сайдолим Усманович – Чилонзор туманидаги «Atlas Invest» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри
Садиков Шамил – Бектемир туманидаги «Kommet Pro» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Ташмухамедов Абдукаххор Абдурауфович – Шайхонтоҳур туманидаги «Green White Solutions» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри
Ташмухамедова Мухаббат Бахтиёровна – Чилонзор туманидаги «Нурафшон-нур» хусусий корхонаси раҳбари, Тошкент шаҳри

За большие заслуги в обеспечении устойчивого роста национальной экономики, дальнейшем улучшении деловой среды, выведении развития предпринимательства на новый уровень, приумножении производственного и экспортного потенциала нашей страны, достойный вклад во внедрение инновационных технологий, создание рабочих мест, повышение благосостояния населения, а также за достижения практических результатов в бизнесе и активное участие в жизни общества наградить нагрудным знаком «Фаол тадбиркор»:
Жаксуликова Шарияра Аллияр ули — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Data Biznes Control» города Нукуса, Республика Каракалпакстан
Келимбетова Бердимурата Абдимуратовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Nukus Windows Profil» города Нукуса, Республика Каракалпакстан
Рахметова Серикбая Халбаевича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Agro Eksim Gold» Элликкалинского района, Республика Каракалпакстан
Сатуллаеву Венеру Аитниязовну — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Сатуллаева Венера» Чимбайского района, Республика Каракалпакстан
Хасанова Ахмета Тажибаевича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Gold Sandwich» Тахиаташского района, Республика Каракалпакстан
Юсупову Тамару Рахимбаевну — директора общества с ограниченной ответственностью «Tamara Textilе» Амударьинского района, Республика Каракалпакстан
Джораеву Матлубу Мухтаровну — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Orxideya Textil» Ходжаабадского района, Андижанская область
Комолова Рустамжона Акромовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Great Rich» Джалакудукского района, Андижанская область
Садикова Бобирбека Авазбековича — директора общества с ограниченной ответственностью «Windows and Doors Factory» города Андижана, Андижанская область
Туланова Абдухакима Абдухамидовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Nectar Agro» Булакбашинского района, Андижанская область
Усманова Отабека Ганиевича — директора общества с ограниченной ответственностью «Водий олтин куз» города Андижана, Андижанская область
Хамракулова Абдулазиза Турсунбаевича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Textile Style» Избасканского района, Андижанская область
Азимова Шамшода Исломовича — директора общества с ограниченной ответственностью «Айван палас» города Бухары, Бухарская область
Ахатова Дилмурода Бекмуратовича — директора общества с ограниченной ответственностью «Karmen plyus» города Бухары, Бухарская область
Ачилова Фархода Иброхимовича — финансового директора общества с ограниченной ответственностью «Leichter Kamalak Textilien» Бухарской области
Баратова Замирбека Илхомовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Сиёвуш текстиль» Каганского района, Бухарская область
Дерипалко Дмитрия Александровича — генерального директора иностранного предприятия «Knauf Gips Buxoro» Бухарской области
Джабборова Жавлона Шавкатовича — директора общества с ограниченной ответственностью «Пешку агрокластер ёғ-мой», Бухарская область
Кадирова Одила Гайбуллаевича — советника руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ғиждувон ипак тола»,Бухарская область
Мавлонбердиева Нодира Рахимжоновича — директора общества с ограниченной ответственностью «Кончи» города Кагана, Бухарская область
Мансурова Асрора Мехриддиновича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Кумуш калава» Каракульского района, Бухарская область
Намозову Дилрабо Тураевну — руководителя Бухарского областного отделения Национальной ассоциации деловых женщин- инвалидов
Собирова Худоёра Худойкуловича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Когоннефтегазэнергосервис» Каганского района, Бухарская область
Султонова Абдулазиза Акрамовича — заместителя директора общества с ограниченной ответственностью «Вобкент тола кластер» Вабкентского района, Бухарская область
Тешаева Фарруха Бахриддиновича — директора общества с ограниченной ответственностью «Ғиждувон агрокластер ёғ-мой», Бухарская область
Тохтасинова Азаматжона Абдугаппаровича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «WBM Romitex» Бухарской области
Тураева Дурбека Исомиддиновича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Пром текстиль» Каганского района, Бухарская область
Умарова Гулмурода Нормуродовича — руководителя фермерского хозяйства «Аржуманбону чорваси» Жондорского района, Бухарская область
Илясову Насибу Курбановну — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Нозимабегим Насибаси» Галляаральского района, Джизакская область
Иномова Элимдора Икромовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Дафна ифори» Шароф-Рашидовского района, Джизакская область
Каримова Фурката Сатторовича — генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Master System East» города Джизака, Джизакская область
Норбоева Давронбоя Латифбоевича — управляющего фермерским хозяйством «Нурали-Элназар чорвадор» Фаришского района, Джизакская область
Одилова Акмала Эргашевича — директора общества с ограниченной ответственностью «Доктор Акмал» города Джизака, Джизакская область
Туракулова Элёра Шухратовича — председателя правления акционерного общества «Жиззах пластмасса» города Джизака, Джизакская область
Усмонова Рустама Бахрамовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Зарбдор парранда» Зарбдорского района, Джизакская область
Жураева Илхома Назаровича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Asian Golden Oil» города Карши, Кашкадарьинская область
Низамову Саодат Кенжаевну — члена Шахрисабзского городского отдела ассоциации «Ҳунарманд», вышивальщицу, Кашкадарьинская область
Султонова Шавката Файзуллаевича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Agro Gold Рremium» Нишанского района, Кашкадарьинская область
Халилова Илхомжана Холматовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Cluster Khilal» Каршинского района, Кашкадарьинская область
Холмуродова Неъматулло Турдиевича — директора общества с ограниченной ответственностью «Оқ сув шамоли» Шахрисабзского района, Кашкадарьинская область
Шодмонова Машраба Бозоровича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Косон саноат монтаж» Касанского района, Кашкадарьинская область
Буронова Уткира Уктамовича — директора общества с ограниченной ответственностью «Мармаробод» города Газгана, Навоийская область
Ерофеева Евгения Алексеевича — генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Hayat Power Cable Systems» города Навои, Навоийская область
Курбонова Жасура Абдугаффоровича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Сарой уни» Навбахорского района, Навоийская область
Пирматова Вохида Абдувахабовича — директора общества с ограниченной ответственностью «Qizilqum safari» Канимехского района, Навоийская область
Рахматова Мехрожа Саматовича — директора общества с ограниченной ответственностью «Bright Industry Buildings the Future» города Навои, Навоийская область
Хусанову Латофат Нуруллаевну — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Chados» города Навои, Навоийская область
Эшназарова Дилшода Комиловича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Маҳаммад Али қувончи» Хатырчинского района, Навоийская область
Абдурасулова Азизбека Алишеровича — генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Gavhar Jewel Group» города Намангана, Наманганская область
Бабаханова Орифа Обидовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Art Soft Holding» города Намангана, Наманганская область
Давронову Наргизу Шухратовну — руководителя производственного кооператива «Шаҳобидин шукрона текстиль» Папского района, Наманганская область
Джаббарову Марину Дэвидовну — руководителя частного предприятия «Silk Granat» города Намангана, Наманганская область
Добрых Анну Константиновну — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ифтихор кийим саноат» города Намангана, Наманганская область
Нишанова Аваза Нуриддиновича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Balance Tex» города Намангана, Наманганская область
Шерова Шерзода Абдурахимовича — директора общества с ограниченной ответственностью «AS Group Tex» Касансайского района, Наманганская область
Абдижалилова Толибхона Абдувайитовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Pichoqchi Dry Fruits» Акдарьинского района, Самаркандская область
Ахророва Баходира Рустамовича — директора общества с ограниченной ответственностью «Sam-Nur-Tafviz» Ургутского района, Самаркандская область
Исламову Махбубу Хайруллаевну — учредителя производственного предприятия «Nodirxon Agro Produkt» Иштыханского района, Самаркандская область
Каршиева Сиражиддина Эргашовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Espero.KSE» Нурабадского района, Самаркандская область
Мунисова Абдуазиза Абдулбориевича — генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Тespack» города Самарканда, Самаркандская область
Рустамова Илхома Асламовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «EB Ilyosbek Story House» города Самарканда, Самаркандская область
Салоева Ахмада Акбаровича — руководителя частного предприятия «Shashlik Uz» города Самарканда, Самаркандская область
Салохиддинова Бехруза Сайфиевича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «New Tech Samarkand» Пастдаргомского района, Самаркандская область
Тураева Зафара Суюновича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Big Stroy Building» Ургутского района, Самаркандская область
Абдувахабова Аброра Мансуровича — исполнительного директора общества с ограниченной ответственностью «Peng Sheng charm» Сырдарьинского района, Сырдарьинская область
Ахмедова Гафура Турсунбоевича — заместителя генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Sirdarya Ceramic Produсtion» Сырдарьинского района, Сырдарьинская область
Бектураева Уммата Аббасовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ховос гулшани» Хавастского района, Сырдарьинская область
Буриева Акмалжона Туракуловича — директора общества с ограниченной ответственностью «Тошкент сити голд блок» Сайхунабадского района, Сырдарьинская область
Вафоева Шерзода Сулеймановича — директора общества с ограниченной ответственностью «Бекзодшер қурилиш сервис» Сырдарьинского района, Сырдарьинская область
Джалилова Шавката Суратовича — генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Mili Teks Sirdaryo» Гулистанского района, Сырдарьинская область
Купайсинова Кахрамона Гуламовича — руководителя частного предприятия «Мевазор мебель сервис» Гулистанского района, Сырдарьинская область
Хайдарова Шерзода Акрамжоновича — директора общества с ограниченной ответственностью «River Med Pharm» Сырдарьинского района, Сырдарьинская область
Хамдамова Адхамжона Мухторжон угли — генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Fortuna Textile» города Гулистана, Сырдарьинская область
Шукурову Зухру Бегимкуловну — руководителя фермерского хозяйства «Шукуров Ҳазратқул» Баяутского района, Сырдарьинская область
Болтаева Исломиддина Турсуновича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Термиз-Бойсун қурилиш» города Термеза, Сурхандарьинская область
Ишонкулова Аъзамжона Арслоновича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Шарғун бунёдкори» Сариасийского района, Сурхандарьинская область
Набиева Аббоса Абдурашид угли — директора общества с ограниченной ответственностью «Фабулло строй сервис» Ангорского района, Сурхандарьинская область
Норбоева Абдусамата Даминовича — руководителя фермерского хозяйства «Меҳнат фаровон ҳаёт» Денауского района, Сурхандарьинская область
Подшоеву Малику Юлдошевну — члена Байсунского районного отдела ассоциации «Ҳунарманд», вышивальщицу, Сурхандарьинская область
Расулова Тожи Маматхоликовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Расулов Тожи» Шерабадского района, Сурхандарьинская область
Сатторова Урола Абдуллаевича — управляющего обществом с ограниченной ответственностью «Саиджон Муҳаммаджон музқаймоқлари» города Термеза, Сурхандарьинская область
Уташева Мансура Шатураевича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Zif Textile» города Термеза, Сурхандарьинская область
Шотураева Аслбека Рахимжон угли — исполнительного директора общества с ограниченной ответственностью «Termiz Agro Impex» Термезского района, Сурхандарьинская область
Юлдошева Бехзода Журамахамадовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Қурбонов Нормўмин» Музрабатского района, Сурхандарьинская область
Абдухалилова Абдурасула Абдурашидовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Turon Resort» Бостанлыкского района, Ташкентская область
Ризаеву Гавхар Нигмоновну — руководителя фермерского хозяйства «Заркент Гавҳари» Паркентского района, Ташкентская область
Саидахмедова Икболжона Ибрагимовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Fresh Food Pack» Уртачирчикского района, Ташкентская область
Салиева Сайдуллу Инаятиллаевича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Bonito Group» Ташкентского района, Ташкентская область
Сиделёва Александра Юрьевича — директора иностранного предприятия «Теплоизоляционная компания» города Ангрена, Ташкентская область
Хван Григория Мангимовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Hanuz Enterprises» Юкаричирчикского района, Ташкентская область
Хожиева Набижона Нугманжоновича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Perfect Paper Group» Чиназского района, Ташкентская область
Эргашева Шукуруллу Зикруллаевича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Оҳангарон қувур металлургия заводи» города Ахангарана, Ташкентская область
Юсупова Акмала Маратовича — генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Yustex» Аккурганского района, Ташкентская область
Абдуллаева Исроила Исмаиловича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «ММА Камтар — Бегойим» Учкуприкского района, Ферганская область
Ахмедова Баходира Рахмоновича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Moderna Ceramic Industries Ferghana» города Ферганы, Ферганская область
Ахмедова Кодиржона Махмудовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Turon Eco Cement Group» Узбекистанского района, Ферганская область
Мансурова Максудхона Шухратжон угли — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Betonplita» Учкуприкского района, Ферганская область
Махмудова Орифхона Олимхон угли — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Sement xomashyo savdosi» Узбекистанского района, Ферганская область
Махмудова Эркина Омоновича — руководителя совместного предприятия «Farg’ona yasin qurilish mollari» Бешарыкского района, Ферганская область
Орипжонова Исломжона Иномжоновича — руководителя частного предприятия «Чинор плюс» Риштанского района, Ферганская область
Раджапова Шавката Шоировича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Mollis» Учкуприкского района, Ферганская область
Сабирова Рустама Хасановича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Merfen-Ko» города Маргилана, Ферганская область
Содикову Иродахон Исроиловну — руководителя семейного предприятия «Худоёрхон» Учкуприкского района, Ферганская область
Умирзакова Сарваржона Бахтиёровича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Экспо Коллор Прин Текс» Ташлакского района, Ферганская область
Хайдарова Асрора Адхамовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ёшлик ниҳол инвест» Бувайдинского района, Ферганская область
Шерматова Максада Муминовича — руководителя частного предприятия «Lion Print» Бувайдинского района, Ферганская область
Аллабергенова Илхамбека Эгамбергеновича — руководителя частного предприятия «Milliy Bottlers» Ургенчского района, Хорезмская область
Курязова Шерзодбека Кучкаровича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Khazorasp Diamond» Хазараспского района, Хорезмская область
Мухаммедова Шохруха Кузиевича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Асл парранда» Ургенчского района, Хорезмская область
Рузметову Нигору Атабаевну — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Sevinch Med Kompleks» города Ургенча, Хорезмская область
Сабирова Алишера Шавкатовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Xorazm Tex» Багатского района, Хорезмская область
Хаджиева Атабека Юлдашевича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Табассум савдо плюс» города Ургенча, Хорезмская область
Абдувахидова Абдукодира Абдугани угли — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Сифатли товуқ» Бектемирского района, город Ташкент
Абдукаюмова Анвара Гайратовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Visage Electric» Алмазарского района, город Ташкент
Абдуллаева Абдурашида Абдушукуровича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Fendo Ideal» Алмазарского района, город Ташкент
Акбарова Наримона Хасановича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Sun Tex» Янгихаётского района, город Ташкент
Жиянбаева Отабека Эшдавлатовича — генерального директора предприятия по производству медицинских изделий «Magnum Medikal Servis» Чиланзарского района, город Ташкент
Касимова Абдунаби Кадировича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Radiks» Чиланзарского района, город Ташкент
Маматджанова Дилшода Фахритдиновича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Aysel Inshaat» Сергелийского района, город Ташкент
Мирзаахмедову Наргис Рустамовну — генерального директора негосударственного образовательного учреждения «Career» Яшнабадского района, город Ташкент
Набиходжаева Сайдолима Усмановича — директора общества с ограниченной ответственностью «Atlas Invest» Чиланзарского района, город Ташкент
Садикова Шамила — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Kommet Pro» Бектемирского района, город Ташкент
Ташмухамедова Абдукаххора Абдурауфовича — директора общества с ограниченной ответственностью «Green White Solutions» Шайхантохурского района, город Ташкент
Ташмухамедову Мухаббат Бахтиёровну — руководителя частного предприятия «Нурафшон-нур» Чиланзарского района, город Ташкент