Xitoy Xalq Respublikasi Kommunistik partiyasining 19-syezdi muvaffaqiyatli yakunlangani va Xitoy Kommunistik partiyasi Markaziy Qo‘mitasi Bosh kotibi lavozimiga qayta saylanganim munosabati bilan tabriklab yo‘llagan maktubingiz uchun samimiy minnatdorlik bildiraman.
So‘nggi yillarda birgalikdagi sa’y-harakatlar bilan Xitoy – O‘zbekiston munosabatlari jadal faollashgani va samimiylik, ishonch va o‘zaro manfaatdorlikka asoslangan har tomonlama strategik sheriklik darajasiga ko‘tarilganidan mamnunman. Mamlakatlarimiz oliy darajadagi mustahkam aloqalar tarafdoridir, siyosiy ishonch asosida «Bir makon, bir yo‘l» loyihasi doirasida yaqindan hamkorlik qilib kelmoqda, qator yirik qo‘shma loyihalarni amalga oshirmoqda. Bu esa xalqlarimizga birdek foyda keltirmoqda. Joriy yilning may va iyun oylarida Siz bilan Pekin va Ostona shaharlarida ikki marta uchrashdik. Buning natijasida ikki tomonlama munosabatlar va barcha sohalardagi hamkorlikni yanada mustahkamlash bo‘yicha salmoqli kelishuvlarga erishildi.
Xitoy va O‘zbekiston o‘rtasidagi har tomonlama strategik sheriklik aloqalarini rivojlantirishga katta e’tibor qaratmoqdaman. Bundan buyon ham Siz bilan birgalikda o‘zaro munosabatlarimizni Xitoy va O‘zbekiston o‘rtasidagi ko‘p asrlik do‘stlik ruhida rivojlantirish, yangi tarixiy davrda xalqlarimiz va butun insoniyat farovonligi yo‘lida barqaror va uzoq istiqbolga mo‘ljallangan taraqqiyotga erishish uchun yangi imkoniyatlarni ishga solishga tayyorman!

Выражаю Вам сердечную благодарность за поздравительное послание по случаю успешного завершения работы XIX съезда Коммунистической партии Китайской Народной Республики и моего переизбрания на пост Генерального секретаря Центрального Комитета КПК.
Я рад, что в последние годы благодаря совместным усилиям китайско-узбекские отношения резко интенсифицировались и вышли на уровень всестороннего стратегического партнерства, характеризующегося искренностью, доверительностью и взаимовыгодностью. Обе страны поддерживают тесные контакты на высоком уровне, на основе политического доверия тесно сотрудничают в рамках проекта «Один пояс, один путь», реализуют ряд крупных совместных проектов, что приносит реальную пользу нашим народам. В мае и июне этого года мы два раза с Вами встретились в Пекине и Астане, в результате чего был достигнут широкий спектр договоренностей по развитию двусторонних отношений и сотрудничества во всех областях.
Я уделяю большое внимание развитию всестороннего китайско-узбекского стратегического партнерства, готов и дальше вместе с Вами расширять двусторонние отношения в духе многовековой дружбы между Китаем и Узбекистаном и в целях открытия новых путей, чтобы достичь устойчивого и долгосрочного развития в новый исторический период на благо народов двух стран и всего человечества.