O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Vengriya Bosh vaziri Viktor Orbanning taklifiga binoan joriy yil 19-20 avgust kunlari amaliy tashrif bilan Budapesht shahrida bo‘ladi.
Tashrif dasturiga muvofiq, davlatimiz rahbari Vengriya Bosh vaziri bilan muzokara o‘tkazadi, unda mamlakatlarimiz o‘rtasidagi amaliy hamkorlikning dastur va loyihalarini ilgari surish masalalari ko‘rib chiqiladi.
O‘zbekiston Prezidenti faxriy mehmon sifatida Vengriya davlat bayrami – avliyo Ishtvan kuniga bag‘ishlangan tadbirlarda ishtirok etadi hamda Budapeshtda o‘tayotgan yengil atletika bo‘yicha jahon chempionatining erkaklar o‘rtasidagi yugurish musobaqalari finaliga tashrif buyuradi.

По приглашению Премьер-министра Венгрии Виктора Орбана 19-20 августа этого года Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев посетит город Будапешт с рабочим визитом.
В соответствии с программой пребывания глава нашего государства проведет переговоры с Премьер-министром Венгрии, в ходе которых будут рассмотрены вопросы продвижения программ и проектов практического сотрудничества между двумя странами.
Президент Узбекистана также примет участие в качестве почетного гостя в мероприятиях в связи с государственным праздником Венгрии – Днем святого Иштвана, а также посетит финал мужского забега чемпионата мира по легкой атлетике, проходящего в Будапеште.