O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan 23 may kuni Singapur Respublikasi Prezidenti Halima Yaqub davlat tashrifi bilan mamlakatimizga keldi.
Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida oliy martabali mehmonni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri oʻrinbosari Zulayho Mahkamova va boshqa rasmiylar kutib oldi.
Tashrif davomida oliy darajadagi muzokaralar bo‘lib o‘tadi. Sammit kun tartibidan konstruktiv siyosiy muloqotni yanada rivojlantirish, mintaqaviy va xalqaro tashkilotlar doirasida o‘zaro qo‘llab-quvvatlash, ikki mamlakat yetakchi kompaniya va bank institutlari ishtirokidagi investitsiya loyihalariga ko‘maklashish, madaniy-gumanitar almashinuvni kengaytirish masalalari o‘rin olgan.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Singapur rahbarining taklifiga binoan joriy yilning yanvar oyida davlat tashrifi bilan ushbu mamlakatda bo‘lgan edi.

По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 23 мая в нашу страну с государственным визитом прибыла Президент Республики Сингапур Халима Якуб.
В Международном аэропорту «Ташкент» имени Ислама Каримова высокопоставленную гостью встретили заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан Зулайхо Махкамова и другие официальные лица.
В ходе визита пройдут переговоры на высшем уровне. В повестку дня включены вопросы дальнейшего развития конструктивного политического диалога, взаимной поддержки в рамках региональных и международных организаций, содействия инвестиционным проектам с участием ведущих компаний и банковских институтов двух стран, расширения культурно-гуманитарного обмена.
Напомним, что в январе нынешнего года глава нашего государства по приглашению Президента Сингапура посетил эту страну с государственным визитом.