Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Боку шаҳрига амалий ташрифи дастуридаги тадбирлар якунига етди.
Бугун, 24 ноябрь куни давлатимиз раҳбари БМТнинг Марказий Осиё мамлакатлари учун махсус дастури биринчи саммитида иштирок этди ҳамда СПЕКА доирасида минтақавий ҳамкорликни янада кучайтириш бўйича қатор амалий ташаббусларни илгари сурди.
Шунингдек, Озарбайжон Президенти Илҳом Алиев билан икки томонлама музокаралар ўтказилди. Етакчилар Ўзбекистон-Озарбайжон дўстлик ва стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлаш масалаларини муҳокама қилдилар, шу жумладан олий даражада эришилган келишувлар ижроси кўриб чиқдилар.
Ташриф тадбирлари якунлангач, Ҳайдар Алиев номидаги халқаро аэропортда Ўзбекистон Президентини Озарбайжон Бош вазирининг биринчи ўринбосари Яқуб Аюбов ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди. Давлатимиз раҳбари Тошкентга жўнаб кетди.

Программа мероприятий рабочего визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в город Баку завершилась.
Сегодня, 24 ноября глава нашего государства принял участие в работе первого саммита Специальной программы ООН для экономик Центральной Азии и выдвинул практических инициатив по дальнейшему усилению регионального сотрудничества в рамках СПЕКА.
Также состоялись двусторонние переговоры с Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым. Лидеры обсудили вопросы дальнейшего укрепления узбекско-азербайджанских отношений дружбы и стратегического партнерства, в том числе рассмотрен ход исполнения договоренностей, достигнутых на высшем уровне.
По завершении мероприятий визита в международном аэропорту имени Гейдара Алиева Президента Узбекистана проводили первый заместитель Премьер-министра Азербайджана Ягуб Эюбов и другие официальные лица. Глава нашего государства отбыл в Ташкент.