Дубай шаҳридаги БМТнинг Иқлим ўзгариши бўйича конференциясида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Индонезия Президенти Жоко Видодо билан учрашди.
Икки мамлакат ўртасидаги кўп қиррали муносабатларни янада ривожлантириш ва чуқурлаштиришнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Барча даражалардаги ўзаро мулоқотларнинг бугунги ҳолати ва икки томонлама савдодаги ижобий суръат мамнуният билан қайд этилди.
Самарали ҳамкорликни, шу жумладан иқтисодий соҳада “йўл харитаси”ни қабул қилиш орқали кенгайтириш бўйича ўзаро мувофиқлашган чораларни давом эттиришдан иккала томон ҳам манфаатдор экани таъкидланди.

На полях проходящей в городе Дубае Конференции ООН по вопросам изменения климата Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев встретился с Президентом Индонезии Джоко Видодо.
Были обсуждены вопросы дальнейшего развития и углубления узбекско-индонезийских многоплановыхотношений.
С особым удовлетворением отмечены активизация взаимных обменов на всех уровнях и высокая динамика развития двустороннего товарооборота.
Выражена обоюдная заинтересованность в осуществлении скоординированных шагов по расширению плодотворного сотрудничества, в том числе путем принятия «дорожной карты» в экономической сфере.