Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Абдулазиз Комилов Қозоғистон Республикаси Бош вазири ўринбосари, ташқи ишлар вазири Мухтор Тлеуберди билан учрашди. Бу хақда вазирлик Матбуот хизмати хабар берди.
Сиёсий, савдо-иқтисодий, транспорт-транзит, сув энергетикаси, маданий-гуманитар соҳалардаги Ўзбекистон-Қозоғистон иттифоқчилик муносабатларининг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Олий даражадаги учрашувлар натижасида эришилган келишувларни ўз вақтида ва тўлиқ амалга ошириш муҳимлиги қайд этилди.
Икки давлат ўртасида дипломатик муносабатлар ўрнатилганининг 30 йиллигини нишонлаш (1992 йил 23 ноябрь) доирасида ўтказиладиган тадбирлар жадвали кўриб чиқилди. Шунингдек, халқаро кун тартиби юзасидан фикр алмашилди.
Эслатиб ўтамиз, Мухтор Тлеуберди 3-4 март кунлари Тошкентда ўтказилаётган “БМТ Глобал аксилтеррор стратегиясини амалга ошириш бўйича Қўшма ҳаракатлар режаси доирасида Марказий Осиё давлатлари ўртасидаги минтақавий ҳамкорлик” халқаро конференциясида иштирок этиш учун мамлакатимизга келган.

Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов встретился с заместителем Премьер-министра, министром иностранных дел Республики Казахстан Мухтаром Тлеуберди.
Как сообщает пресс-служба МИД Узбекистана, главы внешнеполитических ведомств обсудили актуальные вопросы узбекско-казахстанского сотрудничества в политической, торгово-экономической, логистической, водно-энергетической и культурно-гуманитарной сферах.
Отмечена важность своевременной и комплексной реализации договоренностей, достигнутых по итогам встреч на высшем уровне.
Рассмотрен график предстоящих мероприятий, в том числе намеченных в рамках празднования 30-летия со дня установления дипломатических отношений между двумя государствами (23 ноября 1992 года). Также состоялся обмен мнениями по международной повестке дня.
Заместитель Премьер-министра, глава МИД Казахстана Мухтар Тлеуберди 3-4 марта примет  участие в международной конференции высокого уровня «Региональное сотрудничество между государствами Центральной Азии в рамках Совместного плана действий по осуществлению Глобальной контртеррористической стратегии ООН», которая состоится в Ташкенте.