Парагвай Республикаси Президенти Сантьяго Пенья Ўзбекистонга келди
Олий мартабали меҳмонни “Тошкент-Ҳумо” халқаро аэропортида Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари Жамшид Қўчқоров ва бошқа расмийлар кутиб олди.
Тошкент шаҳрида бўлиб ўтадиган олий даражадаги музокараларда Ўзбекистон билан Парагвай ўртасида сиёсий, савдо-иқтисодий, маданий ва гуманитар соҳалардаги ҳамкорликни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилиниши режалаштирилган.
Жумладан, қишлоқ хўжалиги, озиқ-овқат ва кимё саноати, рақамлаштириш, туризм ҳамда спорт соҳаларида амалий шерикликни ўрнатишга алоҳида эътибор қаратилади.
Парагвай етакчиси, шунингдек, Халқаро автомобиль федерацияси Бош ассамблеясида ва федерация шафелигида ўтказиладиган мусобақалар ғолибларини тақдирлаш маросимида иштирок этади.

Президент Республики Парагвай прибыл в Узбекистан
В международном аэропорту «Ташкент-Хумо» высокого гостя встретили заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан Джамшид Кучкаров и другие официальные лица.
В городе Ташкенте состоятся переговоры на высшем уровне, в ходе которых будут рассмотрены перспективы развития узбекско-парагвайского сотрудничества в политической, торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах.
Лидер Парагвая также примет участие в Генеральной Ассамблее Международной автомобильной федерации и церемонии награждения победителей чемпионатов, проводимых под эгидой федерации.