Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Кувайт Давлатига илк расмий ташрифи тадбирлари якунланди.
Давлатимиз раҳбари Ал-Кувайт шаҳрида Амир Шайх Мишъал ас-Сабоҳ ва Валиаҳд Шайх Сабоҳ ас-Сабоҳ билан тарихий музокаралар, шунингдек, ушбу мамлакат ҳукуматининг аъзолари, етакчи компаниялари ва молиявий институтлари раҳбарлари билан самарали учрашувлар ўтказди.
Саммит якунида Қўшма баёнот қабул қилинди, шунингдек, ҳамкорликнинг турли йўналишлари, жумладан, иқтисодий соҳада 4,9 миллиард долларлик салмоқли келишувлар тўплами имзоланди.
Давлатимиз раҳбари маданий дастур доирасида «Ас-Салом» сарой-музейининг Қувайт халқи маданияти ва тарихини акс эттирувчи экспозицияларини кўздан кечирди.
Ташриф тадбирлари якунлангач, Ал-Кувайт халқаро аэропортида давлатимиз раҳбарини Валиаҳд Шайх Сабоҳ ас-Сабоҳ ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди.

Официальный визит в Государство Кувейт завершился
Мероприятия первого официального визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Государство Кувейт завершились.
В рамках программы пребывания в городе Эль-Кувейте Глава Узбекистана провtл исторические переговоры с Эмиром Шейхом Мишаалем ас-Сабахом и Наследным принцем Шейхом Сабахом ас-Сабахом, а также плодотворные встречи с ключевыми членами Правительства и руководителями ведущих компаний и финансовых учреждений этой страны.
По итогам саммита принято Совместное заявление, а также подписан солидный пакет соглашений по различным направлениям взаимодействия, в том числе в экономической сфере на сумму 4,9 миллиарда долларов.
В рамках культурной программы лидер нашей страны осмотрел экспозиции музея «Дворец «Ас-Салам», отражающие культуру и историю народа Кувейта.
По завершении мероприятий визита в международном аэропорту города Эль-Кувейта Президента Узбекистана проводили Наследный принц Шейх Сабах ас-Сабах и другие официальные лица.