Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Анқарага ташриф давомида жорий йил 28 майдаги сайловда Туркия Республикаси Президенти этиб қайта сайланган Режеп Таййип Эрдоғаннинг инаугурация маросимида иштирок этди.
Тадбирда дунёнинг 80 га яқин мамлакатлари вакиллари – давлат ва ҳукумат раҳбарлари, парламент спикерлари, юқори даражадаги расмий шахслар ҳамда Туркий давлатлар ташкилоти, Шимолий Атлантика шартномаси ташкилоти, Ислом ҳамкорлик ташкилоти ва бошқа нуфузли халқаро тузилмалар раҳбарлари қатнашди.
Маросим чоғида Президентимиз Туркия етакчисини сайловдаги ғалабаси билан яна бир бор қутлаб, лавозимга киришгани билан табриклади, Туркия халқига катта муваффақиятлар ва фаровонлик тилади.
Тадбир доирасида давлатимиз раҳбари маросимга таклиф этилган мамлакатлар етакчилари ва халқаро ташкилотлар раҳбарлари билан фикр алмашди.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял участие в церемонии инаугурации Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана, переизбранного на этот пост по итогам выборов 28 мая этого года.
В мероприятии присутствовали главы государств и правительств, спикеры парламентов, официальные лица высокого уровня из около 80 стран мира, а также руководители таких международных структур, как Организация тюркских государств, Организация Североатлантического договора, Организация исламского сотрудничества и др.
В ходе церемонии Президент нашей страны вновь поздравил турецкого лидера с победой на выборах и вступлением в должность, искренне пожелал больших успехов, благополучия и процветания народу Турции.
На полях мероприятия глава нашего государства обменялся мнениями с приглашенными на церемонию лидерами ряда стран и главами международных организаций.