Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Озарбайжонга амалий ташрифи якунланди.
Ташрифнинг биринчи кунида давлатимиз раҳбари Озарбайжон Президенти Илҳом Алиев билан учрашув ўтказди.
Бугун Боку шаҳрида Қўшилмаслик ҳаракатининг саммити бўлиб ўтди. Унда Президентимиз нутқ сўзлаб, қатор муҳим ташаббусларни илгари сурди, тадбир доирасида иштирокчилар билан мулоқот қилди.
Шунингдек, давлатимиз раҳбари Озарбайжон халқининг умуммиллий етакчиси Ҳайдар Алиев хотирасига ҳурмат бажо келтирди.
Ташриф доирасидаги тадбирлар якунига етгач, Ҳайдар Алиев номидаги халқаро аэропортда олий мартабали меҳмонни Озарбайжон Бош вазирининг биринчи ўринбосари Яқуб Аюбов ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди. Президентимиз Тошкент шаҳрига жўнаб кетди.

Рабочий визит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Азербайджан завершился.
В первый день визита глава нашего государства провел встречу с Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
Сегодня в Баку состоялся саммит Движения неприсоединения. Президент выступил на саммите с речью, выдвинул ряд важных инициатив, обменялся мнениями с участниками на полях мероприятия.
Также глава нашего государства почтил память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева.
По завершении мероприятий программы визита в международном аэропорту имени Гейдара Алиева высокого гостя проводили первый заместитель Премьер-министра Азербайджана Ягуб Эюбов и другие официальные лица. Президент нашей страны отбыл в Ташкент.