Ўзбекистон Республикаси Президентининг Саудия Арабистонига давлат ташрифи якунланди.
Мамлакатимиз раҳбари 17 август куни Валиаҳд шаҳзода Муҳаммад бин Салмон Ол Сауд билан музокара ўтказди. Унинг натижалари бўйича Ўзбекистон Республикаси билан Подшоҳлиги ўртасида кенг қамровли шериклик муносабатларини янада кенгайтириш тўғрисида Қўшма баёнот, шунингдек, энергетика, божхона, фуқаро авиацияси, туризм, қишлоқ хўжалиги, соғлиқни сақлаш, меҳнат муносабатлари соҳаларида 15 та ҳужжат қабул қилинди.
18 август куни Ислом ҳамкорлик ташкилоти ҳамда Ислом тараққиёт банки раҳбарлари, саудиялик ишбилармонлар билан учрашувлар ўтказилди.

Государственный визит Президента Республики Узбекистан в Саудовскую Аравию завершился..
Лидер нашей страны 17 августа провел переговоры с Наследным принцем Мухаммадом бин Салманом Аль Саудом. По их итогам были приняты Совместное заявление о дальнейшем расширении отношений полномасштабного партнерства и 15 документов о сотрудничестве в области энергетики, таможенного дела, гражданской авиации, туризма, сельского хозяйства, здравоохранения, трудовыхотношений.
18 августа состоялись встречи с руководителями Организации исламского сотрудничества и Исламского банка развития, представителями саудовских деловых кругов.