Administratsiyada tayinlovlar
Fatxiddin Fazliddinovich Muxiddinov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Yig‘ilish va hududlarga tashriflar uchun tahliliy kontent tayyorlash departamenti boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi;
Xusniddin Kamalitdinovich Xashimov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Yig‘ilish va hududlarga tashriflar uchun tahliliy kontent tayyorlash departamenti boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining Rejalashtirish va axborot ta’minoti departamenti Administratsiya faoliyatining axborot ta’minoti sho‘’basi mudiri lavozimidan ozod etildi;
O‘lug‘bek Rauf o‘g‘li Normatov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Tashqi aloqalar departamenti boshlig‘i o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi jamoat fikrini o‘rganish va tahlil qilish sho‘’basi yetakchi konsultanti lavozimidan ozod etildi;
Ulug‘bek Shuxratjonovich Xusainov Boshqaruv samaradorligi agentligi direktori vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Hududlar bilan hamkorlik qilish va tahliliy materiallarni tayyorlash departamenti rahbari o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi;
Oybek Ulugbekovich Umarov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi ishlar boshqaruvchisi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Moliya-xo‘jalik departamenti xo‘jalik faoliyati sho‘’basi mudiri lavozimidan ozod etildi.

Соответствующими указами Президента Республики Узбекистан:
Мухиддинов Фатхиддин Фазлиддинович назначен на должность заместителя начальника Департамента по подготовке аналитического контента для совещаний и поездок в регионы Администрации Президента Республики Узбекистан;
Хошимов Хусниддин Камалитдинович назначен на должность заместителя начальника Департамента по подготовке аналитического контента для совещаний и поездок в регионы Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором информационного обеспечения деятельности администрации Департамента планирования и информационного обеспечения Администрации Президента Республики Узбекистан;
Норматов Улугбек Рауф угли назначен на должность заместителя начальника Департамента внешних связей Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности ведущего консультанта сектора изучения и анализа общественного мнения Администрации Президента Республики Узбекистан;
Хусаинов Улугбек Шухратжонович назначен на должность исполняющего обязанности директора Агентства эффективности управления и в связи с этим освобожден от должности заместителя руководителя Департамента по взаимодействию с регионами и подготовке аналитических материалов Администрации Президента Республики Узбекистан;
Умаров Ойбек Улугбекович назначен на должность заместителя управляющего делами Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором хозяйственной деятельности Финансово-хозяйственного департамента Администрации Президента Республики Узбекистан.