Afg‘oniston va O‘zbekiston Respublikasi o‘rtasida diplomatik munosabatlar o‘rnatilganining 25 yilligi munosabati bilan yo‘llagan tabrigingiz meni g‘oyat mamnun etdi. Buning uchun sizga minnatdorlik bildirishga, butun afg‘on xalqi va shaxsan o‘z nomimdan Sizni va birodar O‘zbekiston xalqini ushbu muhim sana bilan muborakbod etishga ijozat bergaysiz.
Qadrli birodarim, muhtaram O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti!
Xalqlarimizning tili, dini va madaniyati yaqin ekani o‘zaro do‘stlik aloqalarini yanada rivojlantirish va mustahkamlash uchun muhim asos bo‘lib xizmat qilmoqda. Afg‘oniston va O‘zbekiston Respublikasi xalqlarimiz manfaatiga xizmat qiladigan o‘zaro aloqalarni kengaytirish va mustahkamlash bo‘yicha salmoqli qadamlar tashladi. Mening va Afg‘oniston delegatsiyalarining O‘zbekistonga so‘nggi safarlari mamlakatlarimiz o‘rtasidagi munosabatlarni rivojlantirishdan manfaatdor ekanimizning yaqqol tasdig‘idir. Sizga va butun o‘zbek xalqiga ushbu yillar mobaynida ko‘rsatilgan yordam uchun o‘z minnatdorligimni bildiraman.
Afg‘oniston mamlakatlarimizni yanada yaqinlashtirish va iqtisodiyotimizni rivojlantirishga xizmat qiladigan qo‘shma loyihalar ustida ishlashni davom ettiradi.
Mamlakatlarimiz o‘rtasida hamkorlik munosabatlarini rivojlantirish yo‘lidagi sa’y-harakatlaringiz uchun Sizga yana bir bor tashakkur izhor etaman. Bu hamkorlik bundan keyin ham faqat kengayib boraverishiga ishonchim komil.
So‘zim oxirida Siz, Janobi Oliylariga yana bir bor mustahkam sog‘liq, xalqingizga baxt va farovonlik tilayman.

Я был очень рад получить Ваши поздравления в связи с 25-летием установления дипломатических отношений между Афганистаном и Республикой Узбекистан. Позвольте поблагодарить Вас и от имени всего афганского народа и себя лично поздравить Вас и братский народ Узбекистана с этой благословенной датой.
Дорогой брат, уважаемый Президент Республики Узбекистан!
Глубокая языковая, религиозная и культурная близость наших народов является прочной основой для дальнейшего развития и укрепления дружественных отношений. К счастью, Афганистан и Республика Узбекистан предприняли большие шаги по расширению и укреплению взаимоотношений во благо наших народов. Мои последние визиты и визиты афганских делегаций в Узбекистан являются ярким подтверждением заинтересованности в развитии отношений между нашими странами. Я выражаю Вам и всему братскому узбекскому народу свою благодарность за оказанную в эти годы поддержку.
Афганистан намерен продолжить прилагать усилия в работе над совместными проектами, которые еще больше сблизят наши страны и поспособствуют развитию экономики.
Я еще раз выражаю Вам свою благодарность за усилия по развитию отношений между нашими странами и убежден, что они будут только расширяться.
В завершении я хотел бы еще раз пожелать Вашему Превосходительству крепкого здоровья, а братскому народу Вашей страны счастья и процветания.