Eron Islom Respublikasi Prezidenti Ibrohim Raisiy poytaxtimizda bo‘lib o‘tadigan Iqtisodiy hamkorlik tashkilotining o‘n oltinchi sammitida ishtirok etish uchun 9 noyabr kuni mamlakatimizga keldi.
Toshkent xalqaro aeroportida oliy martabali mehmonni O‘zbekiston Bosh vaziri Abdulla Aripov va boshqa rasmiylar kutib oldi.
Ma’lumot o‘rnida qayd etish lozim, keyingi yillarda oliy darajadagi O‘zbekiston va Eron muzokaralari samarali va amaliy ruhda o‘tmoqda. O‘zaro hamkorlikning turli sohalarini qamrab olgan qator hujjat qabul qilindi.
Eslatib o‘tish o‘rinli, Prezident Ibrohim Raisiy o‘tgan yili 14 sentyabrda rasmiy tashrif bilan mamlakatimizga kelgan edi. Davlatimiz rahbari esa joriy yilning 18 iyunida rasmiy tashrif bilan Eronda bo‘ldi.

В Ташкентском международном аэропорту высокого гостя встретили Премьер-министр Узбекистана Абдулла Арипов и другие официальные лица. В рамках программы саммита Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев проведет ряд двусторонних встреч.
Переговоры на высоком уровне между Узбекистаном и Ираном в последние годы проходят в плодотворном и практическом духе. Был принят ряд документов, охватывающих различные сферы взаимного сотрудничества. Следует отметить, что 14 сентября прошлого года Президент Ибрагим Раиси посетил нашу страну с официальным визитом. Глава нашего государства совершил официальный визит в Иран 18 июня нынешнего года.