Тожикистон Республикасининг бир гуруҳ Давлат ва жамоат арбоблари, маданият, фан ва соғлиқни сақлаш соҳалари вакилларини мукофотлаш тўғрисида
1679
Қардош Ўзбекистон ва Тожикистон халқлари ўртасидаги кўп асрлик дўстлик ва яхши қўшничилик муносабатларини мустаҳкамлашга қўшган катта ҳиссаси, маданий-гуманитар алоқаларни кенгайтириш, муштарак тарихий мерос, маънавий қадрият ва анъаналарни асраб-авайлаш ва бойитиш борасидаги фаол ва самарали фаолияти, мамлакатларимиз орасида ўзаро манфаатли савдо-иқтисодий ҳамкорлик ва кўп томонлама стратегик шерикчиликни ривожлантиришдаги хизматлари учун қуйидагилар орденлар ва фахрий унвонлар билан мукофотлансин:
Қоҳир Расулзода – Тожикистон Республикаси Бош вазири
Сирожиддин Муҳриддин – Тожикистон Республикаси Ташқи ишлар вазири
Низом Қосим -Тожикистон Республикаси Ёзувчилар уюшмаси раиси
Ташпулат Гулмуродов – Тожикистон Республикаси Соғлиқни сақлаш соҳаси ходимлари малакасини ошириш институтининг кардиожарроҳлик кафедраси мудири
Али Муҳаммадиев – Тожикистон Республикаси Фанлар академияси Қўлёзмалар мероси фондининг бўлим мудири
Ифтихор Ширинджонович Джураев – Тожикистон Республикаси Геодезия ва ер бошқаруви давлат қўмитасининг чегараларни делимитация ва демаркация қилиш давлат геодезия назорати инспекцияси бошқарма бошлиғи
Рахим Марупов – Тожикистон Республикаси Фанлар академиясининг С.Умаров номидаги физика ва техника институти бош ходими
Ҳасан Бердиқулов – Тожикистон Республикаси Ёзувчилар уюшмаси аъзоси
Адҳам Холиқов – «С.Айний номидаги опера ва балет академик театри» давлат муассасаси бадиий раҳбари
Давлат Холов – Тожикистон Республикаси ҳукумати ҳузуридаги Телевидение ва радио қўмитасининг «Фалак» давлат ансамбли бадиий раҳбари

О награждении ряда Государственных и общественных деятелей, представителей культуры, науки и здравоохранения Республики Таджикистан
1676
За большой вклад в укрепление многовековых отношений дружбы и добрососедства между братскими народами Узбекистана
и Таджикистана, активную и плодотворную деятельность по расширению культурно-гуманитарных связей, бережному сохранению и приумножению общего исторического наследия, духовных ценностей и традиций, заслуги в развитии взаимовыгодного торгово-экономического сотрудничества, всестороннего стратегического партнерства наших стран наградить орденами и присвоить почетные звания:
Кохира Расулзода — Премьер-министра Республики Таджикистан
Сирожиддина Мухриддина — министра иностранных дел Республики Таджикистан
Низома Косима — председателя Союза писателей Республики Таджикистан
Ташпулата Гулмуродова — заведующего кафедрой кардиохирургии Института после дипломного образования в сфере здравоохранения Республики Таджикистан
Али Мухамадиева — заведующего отделом Фонда письменного наследия Академии наук Республики Таджикистан
Ифтихора Ширинджоновича Джураева — начальника управления инспекции государственного геодезического надзора, делимитации и демаркации границ Государственного Комитета по земельному управлению и геодезии Республики Таджикистан
Рахима Марупова — главного сотрудника Института физики и техники имени С.Умарова Академии наук Республики Таджикистан
Хасана Бердикулова — члена Союза писателей Республики Таджикистан
«Ўзбекистон Республикаси халқ артисти»
Адхаму Холикову — художественному руководителю государственного учреждения «Академический театр оперы и балета имени С.Айний»
Давлату Холову — художественному руководителю государственного ансамбля «Фалак» Комитета по делам телевидения и радио при Правительстве Республики Таджикистан