Ўзбекистон Президенти Покистон Бош вазири ўринбосарини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни Исломобод шаҳрида ажратилган қароргоҳда Покистон Ислом Республикаси Бош вазири ўринбосари, ташқи ишлар вазири Исҳоқ Дор кутиб олди.
Шу ерда бўлиб ўтган учрашувда Исҳоқ Дор давлатимиз раҳбарига ўтказилиши режалаштирилган икки томонлама тадбирлар кун тартиби ҳақида маълумот берди.
Ўзбекистон Президенти вазирнинг ушбу давлат ташрифини ташкил этишга қўшган улкан ҳиссасини алоҳида қайд этди.
Ташриф доирасида бўлиб ўтадиган олий даражадаги музокаралар ва Стратегик ҳамкорлик кенгашининг биринчи йиғилиши Ўзбекистон – Покистон стратегик шериклик муносабатларини янги амалий мазмун билан бойитишига ишонч билдирилди.

Президент Узбекистана принял заместителя Премьер-министра Пакистана
По прибытии Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в отведенную для него резиденцию главу нашего государства встретил заместитель Премьер-министра, министр иностранных дел Исламской Республики Пакистан Исхак Дар.
На состоявшейся здесь же встрече Исхак Дар проинформировал лидера Узбекистана о насыщенной повестке запланированных двусторонних мероприятий.
Президент Узбекистана особо отметил большой вклад министра в организацию нынешнего государственного визита.
Выражена уверенность, что предстоящие в рамках визита переговоры на высшем уровне и первое заседание Совета стратегического сотрудничества наполнят узбекско-пакистанские отношения стратегического партнерства новым практическим содержанием.