Ўзбекистон Президенти «Газпром нефть» компанияси билан ҳамкорликнинг истиқболли режаларини кўриб чиқди
687
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 8 июль куни «Газпром нефть» компанияси бошқаруви раиси Александр Дюковни қабул қилди.
Россиянинг ушбу етакчи компанияси билан нефть-газ мажмуасида ўзаро манфаатли ҳамкорликни тегишли «йўл харитаси»га мувофиқ ривожлантиришнинг истиқболли режалари кўриб чиқилди.
Геология-қидирув ишларини олиб бориш, мураккаб конларни ўзлаштириш, соҳани рақамлаштириш, талаб юқори бўлган мутахассисларни тайёрлаш бўйича қўшма чора-тадбирлар ва кооперация лойиҳаларини амалга оширишга алоҳида эътибор қаратилди.

Президент Узбекистана рассмотрел перспективные планы сотрудничества с компанией «Газпром нефть»
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 8 июля принял председателя правления компании «Газпром нефть» Александра Дюкова.
Были рассмотрены перспективные планы развития взаимовыгодного сотрудничества с этой ведущей российской компанией в нефтегазовом комплексе в соответствиис «дорожной картой».
Важное внимание уделено реализации совместных мер и проектов кооперации в области проведения геологоразведочных работ, освоения сложных месторождений, цифровизации отрасли, подготовки востребованных специалистов.