Анқара шаҳридаги самарали Ўзбекистон-Туркия саммити якунланди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг расмий ташрифи доирасида қатор олий даражадаги тадбирлар ўтказилди.
Давлат раҳбарлари тор доирада учрашув ва Стратегик ҳамкорлик кенгашининг учинчи йиғилишини ўтказдилар.
Музокаралар якунида икки давлат ўртасидаги кенг қамровли стратегик шерикликни чуқурлаштириш тўғрисида қўшма декларация ва 19 та икки томонлама ҳужжат имзоланди.
Президентлар илк бор етакчи корхона ва компаниялар раҳбарлари билан қўшма учрашув ўтказдилар.
Давлатимиз раҳбарини Туркиянинг олий давлат мукофоти – «Туркия Республикаси нишони» билан тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Ташриф тадбирлари якунланганидан сўнг, «Эсонбуға» халқаро аэропортида Президент Шавкат Мирзиёев ва рафиқасини Президент Режеп Таййип Эрдоған ва рафиқаси кузатиб қўйдилар.

Завершился плодотворный узбекско-турецкий саммит в городе Анкаре.
В ходе официального визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева состоялся ряд мероприятий на высшем уровне.
Главы государств провели встречу в узком формате и третье заседание Совета стратегического сотрудничества.
По итогам подписана Совместная декларация об углублении всеобъемлющего стратегического партнерства между двумя странами, а также 19 двусторонних документов.
Лидеры впервые провели совместную встречу с руководителями ведущих предприятий и компаний.
Состоялась церемония награждения главы нашего государства «Орденом Турецкой Республики» – высшей государственной наградой этой страны.
По завершении мероприятий визита в международном аэропорту «Эсенбога» Президента Шавката Мирзиёева с супругой проводили Президент Реджеп Тайип Эрдоган с супругой.