Малайзия Бош вазири Мустақиллик монументи пойига гул қўйди
Расмий ташриф билан мамлакатимизга келган Малайзия Бош вазири Анвар Иброҳим Ўзбекистон Бош вазири Абдулла Арипов ҳамроҳлигида «Янги Ўзбекистон» боғига ташриф буюриб, Мустақиллик монументи пойига гул қўйди, мамлакатимизнинг мустақил тараққиёт йўли ва ушбу ноёб мажмуанинг яратилиши тарихи билан танишди.
Ташрифнинг олий даражадаги тадбирлари бугун, куннинг иккинчи ярмида «Кўксарой» қароргоҳида бўлиб ўтади.
Олий мартабали меҳмон Самарқанд ва Бухоро шаҳарларига ҳам ташриф буюриб, халқимизнинг бой маданий-тарихий ва маънавий мероси билан танишади, қўшма бизнес форумида иштирок этади.

Премьер-министр Малайзии возложил цветы к монументу Независимости
Прибывший в нашу страну с официальным визитом Премьер министр Малайзии Анвар Ибрагим в сопровождении Премьер-министра Республики Узбекистан Абдуллы Арипова посетил парк «Янги Узбекистон», где возложил цветы к Монументу Независимости, ознакомился с историей независимого развития нашей страны и созданием этого уникального комплекса.
Мероприятия высшего уровня в рамках визита состоятся сегодня во второй половине дня в резиденции «Куксарой».
Высокий гость также посетит города Самарканд и Бухару, где ознакомится с богатым культурно-историческим и духовным наследием нашего народа, примет участие в совместном бизнес-форуме.