Беларусь Республикаси Президентининг Ўзбекистонга расмий ташрифи якунланди (+видео)
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Беларусь Республикаси Президенти Александр Лукашенко расмий ташриф билан мамлакатимизда бўлди.
Беларусь Республикаси Президенти Александр Лукашенко бугун юртига жўнаб кетди. Тошкент халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ва бошқа расмийлар кузатиб қўйди.
Эслатиб ўтамиз, ташриф дастурига мувофиқ Тошкент шаҳрида Олий даражада музокаралар ўтказилди. Унда икки мамлакат ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликни янада кенгайтиришнинг амалий жиҳатлари кўриб чиқилди.
Шунингдек, ташриф доирасида қатор тадбирлар ташкил этилди. Хусусан, Ҳукуматлараро комиссия йиғилиши, ҳудудлар, ректорлар, тиббиёт ходимлари форумлари муваффақиятли ўтказилди.

Официальный визит Президента Республики Беларусь в Узбекистан завершился (+видео)
Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко по приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева находился с официальным визитом в нашей стране.
Сегодня Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко отбыл в свою страну. В международном аэропорту Ташкента имени Ислама Каримова высокого гостя проводили Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов и другие официальные лица.
В рамках программы визита в столице прошли переговоры на высшем уровне. Были рассмотрены практические аспекты дальнейшего расширения многопланового сотрудничества между двумя странами.
Успешно прошли ряд мероприятий, заседание Межправительственной комиссии, форумы регионов, ректоров и медицинских работников.