O‘zbekiston Prezidenti Bryusselga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Yevropa kengashi Prezidenti Antoniu Koshta va Yevropa komissiyasi Prezidenti Ursula fon der Lyayenning taklifiga binoan 23 oktyabr kuni rasmiy tashrif bilan Bryussel shahriga jo‘nab ketdi.
Davlatimiz rahbari Belgiya poytaxtida Yevropa Ittifoqi yetakchilari bilan muzokaralar o‘tkazadi. Ko‘p qirrali munosabatlarni yanada rivojlantirish va kengaytirish masalalari ko‘rib chiqiladi.
O‘zbekiston va YeI o‘rtasida Kengaytirilgan sheriklik va hamkorlik to‘g‘risidagi bitim imzolanishi ko‘zda tutilgan.
Bundan tashqari, Belgiyaliklar Qiroli Filipp hamda Yevropaning yetakchi kompaniyalari va moliyaviy institutlarining vakillari bilan uchrashuvlar rejalashtirilgan.

Президент Узбекистана отбыл в Брюссель
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Европейского совета Антониу Кошты и Президента Европейской комиссии Урсулы фон дер Ляйен 23 октября отбыл с официальным визитом в город Брюссель.
В рамках программы пребывания в столице Бельгии глава нашего государства проведет переговоры с лидерами Европейского Союза. Будут рассмотрены вопросы дальнейшего расширения и углубления многоплановых отношений.
Кроме того, запланированы встречи с Королем бельгийцев Филиппом, а также представителями ведущих европейских компаний и финансовых учреждений.