Belarus Prezidenti “Yangi O‘zbekiston” bog‘iga tashrif buyurdi
Rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo‘lib turgan Belarus Respublikasi Prezidenti Aleksandr Lukashenko 8 fevral kuni O‘zbekiston Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida “Yangi O‘zbekiston” bog‘iga tashrif buyurdi.
Oliy martabali mehmon muhtasham badiiy obida – Mustaqillik monumenti poyiga gul qo‘ydi.
Aleksandr Lukashenko ushbu muazzam bog‘ning bunyod etilish tarixi bilan tanishdi. Mustaqillik monumentida aks ettirilgan buyuk allomalar, qahramon sarkarda va jahongirlar, jadid bobolarimiz haqida so‘zlab berildi.
Delegatsiya a’zolari “Yangi O‘zbekiston” majmuasining g‘oyaviy va me’moriy yechimlariga e’tibor qaratdi.
Bu yerdagi sport maydonchalari, bolalar o‘yingohlari, amfiteatr, favvoralar, noyob daraxt va gul-chechaklar uyg‘unligi odamlarning bahri dilini ochadi.
Milliy davlatchiligimizning teran tarixi, xalqimizning bag‘rikeng, mehmondo‘st va bunyodkorligini ifoda etgan bu majmua hamisha gavjum.

Президент Беларуси посетил парк “Янги Узбекистон”
Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко, находящийся в нашей стране с официальным визитом, 8 февраля в сопровождении Премьер-министра Республики Узбекистан посетил парк “Янги Узбекистон”.
Александр Лукашенко ознакомился с историей возведения данного величественного парка, ему рассказали об изображенных там великих ученых, героях-полководцах, наших предках-джадидах.
Члены делегации обратили внимание на идеологическое и архитектурное решение комплекса “Янги Узбекистон”.
Радуют взор возведенные здесь спортивные и детские площадки, амфитеатр, фонтаны, редкие декоративные деревья и цветы.
В этом комплексе, олицетворящем глубокую историю национальной государственности, толерантность, гостеприимность и созидательный потенциал нашего народа, всегда оживленно.