O‘zbekiston Prezidenti Ipak yo‘li fondi raisi bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Shenchjen shahridagi tadbirlar doirasida Ipak yo‘li fondi raisi Chju Szyun bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Fond 2014 yilda Xitoy Xalq Respublikasi Raisi Si Szinpin tashabbusi bilan “Bir makon, bir yo‘l” loyihasi doirasidagi savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikni moliyaviy qo‘llab-quvvatlash maqsadida tashkil etilgan.
Uchrashuvda sanoat kooperatsiyasi va infratuzilmani rivojlantirishni moliyaviy qo‘llab-quvvatlash uchun fond bilan birgalikda yaratilgan investitsiya platformasi imkoniyatlarini faol ishga solish orqali istiqbolli loyihalarni amalga oshirish borasidagi rejalar ko‘rib chiqildi.

Президент Узбекистана встретился с председателем Фонда Шелкового пути
В рамках программы пребывания в городе Шэньчжэне Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с председателем Фонда Шелкового пути Чжу Цзюнь.
Фонд создан в 2014 году по инициативе Председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпина для предоставления финансовой поддержки торгово-экономическому и инвестиционному сотрудничеству в рамках проекта «Один пояс, один путь».
Были рассмотрены совместные планы реализации перспективных проектов за счет активного задействования возможностей созданной совместно с фондом инвестиционной платформы для финансовой поддержки промышленной кооперации и развития инфраструктуры.