Синдаров Жавохир Санжарбековичга «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи» фахрий унвонини бериш тўғрисида
Мамлакатимизда шахмат спорт турини янада ривожлантиришга, халқимиз ўртасида ушбу спорт турини оммалаштиришга қўшаётган улкан ҳиссаси, эл-юртимиз олдидаги фарзандлик бурчига содиқ қолиб, азму шижоати, юксак ирода ва маҳоратини, ватанпарварлик фазилатларини яққол намоён этгани, жаҳон миқёсида Ватанимиз шарафини муносиб ҳимоя қилиб, юқори натижага эришгани, Янги Ўзбекистоннинг обрў-эътиборини дунёга тараннум қилиш, ёшларимизни она юртга муҳаббат, миллий ғурур ва ифтихор туйғулари руҳида тарбиялаш борасидаги алоҳида хизматлари учун:
1. Шахмат бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси Синдаров Жавохир Санжарбековичга «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи» фахрий унвони берилсин.
2. Ушбу Фармоннинг ижросини назорат қилиш Ўзбекистон Республикасининг Бош вазири А.Н. Арипов зиммасига юклансин.

Указ Президента Республики Узбекистан «О присвоении Синдарову Жавохиру Санжарбековичу почетного звания «Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан»»
За большой вклад в дальнейшее развитие шахматного спорта в нашей стране, его популяризацию среди населения, проявленные верность сыновнему долгу перед Родиной, целеустремленность, высокую волю, мастерство и патриотизм, достойное представление чести нашей страны и достижение высоких результатов на мировом уровне, а также за особые заслуги в деле укрепления международного авторитета Нового Узбекистана, воспитания молодежи в духе любви к Родине и национальной гордости:
1. Присвоить члену национальной сборной Узбекистана по шахматам Синдарову Жавохиру Санжарбековичу почетное звание «Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан».
2. Контроль за исполнением настоящего указа возложить на Премьер-министра Республики Узбекистан Арипова А.Н.