Мамлакатимизда амалга оширилаётган демократик ислоҳотларни чуқурлаштириш, фуқароларнинг ахборот соҳасидаги конституциявий ҳуқуқларини таъминлаш, сўз ва матбуот эркинлиги, очиқлик  тамойилини мустаҳкамлашга қўшаётган муносиб ҳиссаси, глобал ахборот майдонида миллий манфаатларимизни ҳимоя қилиш, Янги Ўзбекистонда эришилаётган улкан ютуқларни кенг тарғиб этишдаги катта хизматлари, юқори малакали, замонавий журналист кадрларни тайёрлаш, ёш авлодни Ватанга муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш борасидаги самарали фаолияти ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар мукофотлансин:
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган журналист» фахрий унвони билан
Дониёров Салим Мусурмонович – «Янги Ўзбекистон» ва «Правда Востока» газеталари таҳририяти бош муҳаррири
Мирзаалиев Икболжон Мирзакаримович – «Жадид» газетаси бош муҳаррири
Амангелдиева Раихан Кдирбаевна – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг Нукус телерадиомаркази филиали тасвир ёзиш гуруҳи катта электр механиги, Қорақалпоғистон Республикаси
Кенжаева Зохида Абдуллаевна – Тўрақўрғон тумани «Давр» газетаси муҳаррири, Наманган вилояти
Матякубов Камол – «Адолат» газетаси мухбири
Миршарипов Фарходжон Арислонович – Фарғона вилояти телерадиоканали бош муҳаррирининг ўринбосари, Сўх телеканали гуруҳ раҳбари
Орипов Шухратжон Орип ўғли – «Бизнесни ривожлантириш банки» акциядорлик тижорат банкининг ахборот хизмати раҳбари
Рахимов Абдижалол Абдизиятович – Чиноз тумани «Чиноз ҳаёти» газетаси бош муҳаррирининг ўринбосари, Тошкент вилояти
Титчук Андрей Георгиевич – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Dunyo bo‘ylab» телеканали ахборот-информацион дастурлар муҳарририяти монтажчиси
Уринбоев Сайдулла Мардонович – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Madaniyat va ma’rifat» телеканали телеоператорлар гуруҳи телеоператори
Хасанов Хайдар Хатамжанович – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «O‘zbekiston 24» ижодий бирлашмаси директори ўринбосари
Ҳасанов Рўзимбой – «ХХI аср» газетасининг Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилояти бўйича мухбири
Нурматов Акбар Норматович – Ўзбекистон журналистика ва оммавий коммуникациялар университетининг ЮНЕСКО ва ихтисослашган медиа кафедраси мудири
Холбекова Бахор Шайимовна – «Ишонч» ва «Ишонч-Доверие» газеталарининг Сирдарё вилояти бўйича мухбири
Джумаев Ибрахим – Навоий вилояти «Саломатлик» газетаси муҳаррири
Ғиёсов Мирали Абдуллоҳ ўғли – Тошкент шаҳридаги «Sharoit plus» нодавлат нотижорат ташкилоти лойиҳа менежери
Абилов Фазлиддин Ибрагимович – «Халқ сўзи» ва «Народное слово» газеталари таҳририяти бош муҳаррирининг ўринбосари
Авазов Дилмурод Батирович – «Oriat Dono» радиоси мусиқа муҳаррири
Адилова Муножот Асроровна – «Daryo.uz» интернет нашрининг таҳрир бўлими мусаҳҳиҳи
Асанов Элдар Энверович – «Asanov formati» телеграм канали асосчиси, блогер
Аҳатов Собит Темирович – «Xabar.uz» интернет нашрининг ахборот-коммуникация технологиялари ва инновациялар бўлими муҳаррири
Гапирова Нигора Умурзаковна – «Шарқ» нашриёт-матбаа акциядорлик компаниясининг муқовалаш цехи муқоваловчиси
Джумаев Хидоят Иноятович – Бухоро вилояти телерадиоканалининг ижодий ишлаб чиқариш гуруҳи телеоператори
Каршиев Азиз Ражабович – «Kun.uz» интернет нашри муҳаррири
Корабоев Шамшидин – Фарғона вилояти оммавий ахборот воситалари фахрийлар кенгаши фаоли, фотосуратчи
Мадатова Зилола Мухамадалиевна – «Маърифат» газетаси бош муҳаррирининг ўринбосари
Макаренко Никита Анатольевич – Ижтимоий тармоқлардаги «Effekt Makarenko» саҳифаси асосчиси, блогер
Маматрайимов Холмумин Норкобилович – Ўзбекистон Миллий ахборот агентлигининг Сурхондарё вилояти бўйича шарҳловчиси
Муминова Гулрух Комиловна – Самарқанд вилояти «Зарафшон» ва «Самаркандский вестник» газеталари таҳририяти махсус мухбири
Муслимов Шухрат Зикруллаевич – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «O‘zbekiston MTRK teleradiomarkazi» давлат муассасаси телевидение ва радио кўчма техника хизмати бошлиғи
Нур Аҳмад Ҳожибой ўғли – Тошкент шаҳридаги «SAS-Mеdia» масъулияти чекланган жамияти раҳбари
Раббимов Камолиддин Мухиддинович – «Kamoliddin Rabbimov» телеграм канали асосчиси, сиёсатшунос ва блогер
Рахимов Сарваржон Хамиджонович – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «O‘zbekiston 24» ижодий бирлашмаси сиёсий шарҳловчиси
Рашидова Наргизахон Рашидовна – «Менинг юртим» телеканали эфирга узатиш бўлими муҳаррири
Сакаева Элина Ибрагимовна – «Gazeta.uz» интернет нашри муҳаррири
Саматова Салима Абдиназаровна – Касби тумани ахборот-кутубхона марказининг абонемент ва фойдаланувчиларга хизмат кўрсатиш бўлими мутахассиси, Қашқадарё вилояти
Хамидов Хайрулла Убайдуллаевич – Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «Sport» ижодий бирлашмаси шарҳловчиси

За достойный вклад в углубление осуществляемых в нашей стране демократических реформ, обеспечение конституционных прав граждан в информационной сфере, утверждение свободы слова и печати, принципа открытости, большие заслуги в защите национальных интересов в глобальном информационном пространстве, широкую популяризацию огромных достижений в Новом Узбекистане, плодотворную деятельность по подготовке высококвалифицированных современных журналистских кадров, воспитанию молодого поколения в духе любви и преданности Родине, а также за активное участие в общественной жизни присвоить почетное звание, наградить орденами и медалями:
Дониёрову Салиму Мусурмоновичу — главному редактору редакции газет «Янги Ўзбекистон» и «Правда Востока»
Мирзаалиева Икболжона Мирзакаримовича — главного редактора газеты «Жадид»
Амангелдиеву Раихан Кдирбаевну — старшего электромеханика группы видеозаписи филиала Нукусского телерадиоцентра Национальной телерадиокомпании Узбекистана, Республика Каракалпакстан
Кенжаеву Зохиду Абдуллаевну — редактора газеты «Давр» Туракурганского района, Наманганская область
Матякубова Камола — корреспондента газеты «Адолат»
Миршарипова Фарходжона Арислоновича — заместителя главного редактора Ферганского областного телерадиоканала, руководителя группы Сохского телеканала
Орипова Шухратжона Орип угли — руководителя пресс-службы акционерно-коммерческого банка «Банк развития бизнеса»
Рахимова Абдижалола Абдизиятовича — заместителя главного редактора газеты «Чиноз ҳаёти» Чиназского района, Ташкентская область
Титчука Андрея Георгиевича — монтажера редакции информационно-новостных программ телеканала «Dunyo bo‘ylab» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Уринбоева Сайдуллу Мардоновича — телеоператора группы телеоператоров телеканала «Madaniyat va ma’rifat» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Хасанова Хайдара Хатамжановича — заместителя директора творческого объединения «O‘zbekiston 24» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Хасанова Рузимбоя — корреспондента газеты «ХХI аср» по Республике Каракалпакстан и Хорезмской области
Нурматова Акбара Норматовича — заведующего кафедрой ЮНЕСКО и специализированных медиа Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана
Холбекову Бахор Шайимовну — корреспондента газет «Ишонч» и «Ишонч-Доверие» по Сырдарьинской области
Джумаева Ибрахима — редактора газеты «Саломатлик» Навоийской области
Гиёсова Мирали Абдуллох угли — менеджера проекта негосударственной некоммерческой организации «Sharoit plus» города Ташкента
Абилова Фазлиддина Ибрагимовича — заместителя главного редактора редакции газет «Халқ сўзи» и «Народное слово»
Авазова Дилмурода Батировича — музыкального редактора радио «Oriat Dono»
Адилову Муножот Асроровну — корректора отдела редактирования интернет-издания «Daryo.uz»
Асанова Элдара Энверовича — основателя телеграм-канала «Asanov formati», блогера
Ахатова Собита Темировича — редактора отдела информационно-коммуникационных технологий и инноваций интернет-издания «Xabar.uz»
Гапирову Нигору Умурзаковну — переплетчицу переплетного цеха Издательско-полиграфической акционерной компании «Шарқ»
Джумаева Хидоята Иноятовича — телеоператора творческо-производственной группы Бухарского областного телерадиоканала
Каршиева Азиза Ражабовича — редактора интернет-издания «Kun.uz»
Корабоева Шамшидина — активиста совета ветеранов средств массовой информации Ферганской области, фотографа
Мадатову Зилолу Мухамадалиевну — заместителя главного редактора газеты «Маърифат»
Макаренко Никиту Анатольевича — создателя страницы «Effekt Makarenko» в социальных сетях, блогера
Маматрайимова Холмумина Норкобиловича — обозревателя по Сурхандарьинской области Национального информационного агентства Узбекистана
Муминову Гулрух Комиловну — специального корреспондента редакции газет «Зарафшон» и «Самаркандский вестник» Самаркандской области
Муслимова Шухрата Зикруллаевича — начальника передвижной технической службы телевидения и радио государственного учреждения «O‘zbekiston MTRK teleradiomarkazi» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Нура Ахмада Хожибой угли — руководителя общества с ограниченной ответственностью «SAS-Mеdia» города Ташкента
Раббимова Камолиддина Мухиддиновича — основателя телеграм-канала «Kamoliddin Rabbimov», политолога и блогера
Рахимова Сарваржона Хамиджоновича — политического обозревателя творческого объединения «O‘zbekiston 24» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Рашидову Наргизахон Рашидовну — редактора отдела передачи в эфир телеканала «Менинг юртим»
Сакаеву Элину Ибрагимовну — редактора интернет-издания «Gazeta.uz»
Саматову Салиму Абдиназаровну — специалиста отдела абонемента и оказания услуг пользователям информационно-библиотечного центра Касбинского района, Кашкадарьинская область
Хамидова Хайруллу Убайдуллаевича — комментатора творческого объединения «Sport» Национальной телерадиокомпании Узбекистана
Шерову Лазизу Шомиловну — заведующую отделом парламентской деятельности газеты «Ўзбекистон овози»
Якубжонову Нилуфар Ойбековну — старшего редактора радиогруппы Андижанского областного телерадиоканала