Тадбиркорлар куни муносабати билан соҳа вакилларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
Мамлакатимизда тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш, ишбилармонлик муҳитини яхшилаш борасида яратилган имкониятлардан унумли фойдаланиб, юртимизнинг иқтисодий қудрати ва экспорт салоҳиятини юксалтиришда салмоқли натижаларга эришаётгани, ташаббускорлиги, замонавий билим ва тажрибасини намоён этиб, инвестицияларни жалб қилиш, импорт ўрнини босадиган маҳсулотлар ишлаб чиқариш, хизматлар кўрсатишни янада кенгайтириш, аҳоли бандлиги ва фаровонлигини таъминлаш йўлида алоҳида жонбозлик кўрсатаётгани, шунингдек, ўзининг муҳим илмий-амалий ишланмалари ва инновацион лойиҳалари билан бизнес соҳаси ривожига муносиб ҳисса қўшиб келаётгани учун қуйидагилар мукофотлансин:
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган тадбиркор» фахрий унвони билан
Абдуллоев Камол Талатович – Самарқанд шаҳридаги «Sam Antep Gilam» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Исмоилов Абдулхошим Мамасобирович – Андижон туманидаги «Равон тараққиёт орзуси» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
Маматджанов Фарход Фахритдинович – «Uztex» тўқимачилик корхоналари гуруҳи директорлар кенгаши раиси
Хашимов Зафар Камилевич – Тошкент шаҳридаги «Anglesey Food» масъулияти чекланган жамияти кузатув кенгаши раиси
«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ихтирочи ва рационализатор» фахрий унвони билан
Рахманбердиев Гаппар – Тошкент кимё-технология институтининг целлюлоза ва ёғочсозлик технологияси кафедраси профессори
Артикходжаев Жахонгир Абидович – Тошкент шаҳридаги «Akfa Group» компаниялар гуруҳи асосчиси
Абдурайимов Боходир Турсинович – Чортоқ туманидаги «Chartak Mineral Water» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Наманган вилояти
Бобожонов Дилшод Махмудович – Шофиркон туманидаги «Leichter Kamalak Textilien» қўшма корхонаси раҳбари, Бухоро вилояти
Мухторхонов Нуритдин Комолидинович – Паркент туманидаги «Meridian Tempo» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент вилояти
Руземухамедов Нурулла Суннатуллаевич – Олмазор туманидаги «N’medov» компаниялар гуруҳи таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Аббосхўжаев Азизхўжа Авазхўжа ўғли – Олмазор туманидаги «Grand Pharm Trade» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Абидов Темур Таштемирович – Шаҳрисабз шаҳридаги «Shakhrisabz Med Center» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Қашқадарё вилояти
Зокиров Фарходжон Латипович – Хўжаобод туманидаги «Xo‘jaobod Fayz-M» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
Касимбаева Мадина Анваровна – Шайхонтоҳур туманидаги якка тартибдаги тадбиркор, каштачилик-сўзана устаси, Тошкент шаҳри
Курдиани Николоз – «TBC Uzbekistan» бош директори
Махмудов Мурабит Адилханович – Зомин туманидаги «Zomin Brewery» масъулияти чекланган жамияти директорлар кенгаши раиси, Жиззах вилояти
Насиров Мурод Рашодович – Чилонзор туманидаги «Group of Navbahor» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Садиков Рустам Насирович – Чилонзор туманидаги «Tarleplast» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Салиева Палзада Жиенбаевна – Кегейли туманидаги «Арзиў» кўп тармоқли фермер хўжалиги бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси
Тўраев Зафар Суюнович – Ургут туманидаги «SXF Big Stroy Building» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Эргашев Шухрат Шарипович – Булунғур туманидаги «Samarkand Garden plast» масъулияти чекланган жамияти директорлар кенгаши раиси, Самарқанд вилояти
Абдурахманов Илхомжон Турсунович – Пахтакор туманидаги «Paxtakor Teks» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти
Акрамов Мурод Икрамович – Зангиота туманидаги «Technologies of Real Time» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент вилояти
Алиев Шухратбек Эркинович – Асака туманидаги «Барака ҳамкор парранда» хусусий корхонаси раҳбари, Андижон вилояти
Амонов Мухтар Рахматович – Бухоро давлат университетининг кимё ва нефть-газ технологиялари кафедраси профессори, Бухоро вилояти
Бабакулова Юлдуз Абдугаффаровна – Гулистон туманидаги «Юлдуз Абдуғаффоровна» кўп тармоқли фермер хўжалиги бошлиғи, Сирдарё вилояти
Ботиров Акрам Гафурович – Давлатобод туманидаги «Interior Mega Max» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти
Бурханходжаев Саидазим Вахидович – Америка Қўшма Штатларидаги «ITF Group LLC» логистика компанияси ижрочи директори
Ғозиева Дилноза Ахмаджановна – Юнусобод туманидаги «Perfect Design Arh» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Жалолов Элёржон Мадаминович – Қува туманидаги якка тартибдаги тадбиркор, гул етиштирувчи, Фарғона вилояти
Илхомов Шухрат Шарифович – Қибрай туманидаги «Navruz International Corp» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент вилояти
Карабаев Mузаффар Махамадалиевич – «Datasite Technology» ва «SiteLabs» компаниялари асосчиси
Керимбаев Ғайратдин Умарович – Тўрткўл туманидаги «115-Тўрткўл автокорхонаси» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Комилов Насимжон Қобилжонович – Самарқанд шаҳридаги «STD Health Med» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Косимов Саёт Салимович – Когон туманидаги «Kogon Mars Plyus» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Бухоро вилояти
Қодиров Музаффар Мухитдинович – Яшнобод туманидаги «MEP Group» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри
Мамутова Махира Аминаддиновна – Нукус шаҳридаги «Good Cafe» оилавий корхонаси раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси
Маҳматмуродов Шерзод Бекназарович – Қамаши туманидаги «Нурманова Хуршида» сабзавотчилик фермер хўжалиги бошлиғи, Қашқадарё вилояти
Нуманова Ольга Леонидовна – «InFinBank» акциядорлик жамияти бошқаруви раиси
Ражабов Ботир Жўраевич – Бандихон туманидаги «Омад» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти
Рустамов Улугбек Шахзодович – Тошкент шаҳридаги «Click» масъулияти чекланган жамияти раҳбари
Саидкамалов Нохид Насиржанович – Андижон шаҳридаги «Grand Tehnolog» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
Сафаров Миржамол Абдисаматович – Қарши шаҳридаги «Қашқадарё махсус монтаж сервис» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Қашқадарё вилояти
Султанмуратова Гулнора Уруновна – Урганч шаҳридаги «Star Kids Plus» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти
Тухтаниязов Ботиржон Мухтарович – Тошкент туманидаги «Тўхтаниёз ота» фермер хўжалиги бошлиғи, Тошкент вилояти
Хакимов Мирхаёт Мирхамидович – Ангрен шаҳридаги «National Ceramics» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент вилояти
Хамидова Зарина Истамтошевна – Нурота туманидаги якка тартибдаги тадбиркор, ҳунарманд-каштачи, Навоий вилояти

За весомые достижения в повышении экономической мощи и экспортного потенциала страны при эффективном использовании созданных условий по поддержке предпринимательства, улучшению деловой среды, инициативность, современные знания и опыт, особую самоотверженность, проявленные в привлечении инвестиций, дальнейшем расширении производства импортозамещающей продукции и оказания услуг, обеспечении занятости и благосостояния населения, а также достойный вклад в развитие сферы бизнеса, внесенный значимыми научно-практическими разработками и инновационными проектами, присвоить почетные звания, наградить орденами и медалями:
Абдуллоеву Камолу Талатовичу — учредителю общества с ограниченной ответственностью «Sam Antep Gilam» города Самарканда, Самаркандская область
Исмоилову Абдулхошиму Мамасобировичу — учредителю общества с ограниченной ответственностью «Равон тараққиёт орзуси» Андижанского района, Андижанская область
Маматджанову Фарходу Фахритдиновичу — председателю совета директоров группы текстильных предприятий  «Uztex»
Хашимову Зафару Камилевичу — председателю наблюдательного совета общества с ограниченной ответственностью «Anglesey Food» города Ташкента
Рахманбердиеву Гаппару — профессору кафедры технологии целлюлозы и деревообработки Ташкентского химико-технологического института
Артикходжаева Жахонгира Абидовича — основателя группы компаний «Akfa Group» города Ташкента
Абдурайимова Боходира Турсиновича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Chartak Mineral Water» Чартакского района, Наманганская область
Бобожонова Дилшода Махмудовича — руководителя совместного предприятия «Leichter Kamalak Textilien» Шафирканского района, Бухарская область
Мухторхонова Нуритдина Комолидиновича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Meridian Tempo» Паркентского района, Ташкентская область
Руземухамедова Нуруллу Суннатуллаевича — учредителя группы компаний «N’medov» Алмазарского района, город Ташкент
Аббосхужаева Азизхужу Авазхужа угли — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Grand Pharm Trade» Алмазарского района, город Ташкент
Абидова Темура Таштемировича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Shakhrisabz Med Center» города Шахрисабза, Кашкадарьинская область
Зокирова Фарходжона Латиповича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Xo‘jaobod Fayz-M» Ходжаабадского района, Андижанская область
Касимбаеву Мадину Анваровну — индивидуального предпринимателя Шайхантохурского  района, мастера вышивки сюзане, город Ташкент
Курдиани Николоза — генерального директора «TBC Uzbekistan»
Махмудова Мурабита Адилхановича — председателя совета директоров общества с ограниченной ответственностью «Zomin Brewery» Зааминского района, Джизакская область
Насирова Мурода Рашодовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Group of Navbahor» Чиланзарского района, город Ташкент
Садикова Рустама Насировича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Tarleplast» Чиланзарского района, город Ташкент
Салиеву Палзаду Жиенбаевну — руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Арзиў» Кегейлийского района, Республика Каракалпакстан
Тураева Зафара Суюновича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «SXF Big Stroy Building» Ургутского района, Самаркандская область
Эргашева Шухрата Шариповича — председателя совета директоров общества с ограниченной ответственностью «Samarkand Garden plast» Булунгурского района, Самаркандская область
Абдурахманова Илхомжона Турсуновича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Paxtakor Teks» Пахтакорского района, Джизакская область
Акрамова Мурода Икрамовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Technologies of Real Time» Зангиатинского района, Ташкентская область
Алиева Шухратбека Эркиновича — руководителя частного предприятия «Барака ҳамкор парранда» Асакинского района, Андижанская область
Амонова Мухтара Рахматовича — профессора кафедры химических и нефтегазовых технологий Бухарского государственного университета, Бухарская область
Бабакулову Юлдуз Абдугаффаровну — руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Юлдуз Абдуғаффоровна» Гулистанского района, Сырдарьинская область
Ботирова Акрама Гафуровича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Interior Mega Max» Давлатабадского района, Наманганская область
Бурханходжаева Саидазима Вахидовича — исполнительного директора логистической компании «ITF Group LLC» Соединенных Штатов Америки
Гозиеву Дилнозу Ахмаджановну — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Perfect Design Arh» Юнусабадского района, город Ташкент
Жалолова Элёржона Мадаминовича — индивидуального предпринимателя, цветовода Кувинского района, Ферганская область
Илхомова Шухрата Шарифовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Navruz International Corp» Кибрайского района, Ташкентская область
Карабаева Mузаффара Махамадалиевича — основателя компаний «Datasite Technology» и «SiteLabs»
Керимбаева Гайратдина Умаровича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «115-Тўрткўл автокорхонаси» Турткульского района, Республика Каракалпакстан
Комилова Насимжона Кобилжоновича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «STD Health Med» города Самарканда, Самаркандская область
Косимова Саёта Салимовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Kogon Mars Plyus» Каганского района, Бухарская область
Кодирова Музаффара Мухитдиновича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «MEP Group» Яшнабадского района, город Ташкент
Мамутову Махиру Аминаддиновну — руководителя семейного предприятия «Good Cafe» города Нукуса, Республика Каракалпакстан
Махматмуродова Шерзода Бекназаровича — руководителя овощеводческого фермерского хозяйства «Нурманова Хуршида» Камашинского района, Кашкадарьинская область
Нуманову Ольгу Леонидовну — председателя правления акционерного общества «InFinBank»
Ражабова Ботира Жураевича — руководителя фермерского хозяйства «Омад» Бандиханского района, Сурхандарьинская область
Рустамова Улугбека Шахзодовича — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Click» города Ташкента
Саидкамалова Нохида Насиржановича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Grand Tehnolog» города Андижана, Андижанская область
Сафарова Миржамола Абдисаматовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Қашқадарё махсус монтаж сервис» города Карши, Кашкадарьинская область
Султанмуратову Гулнору Уруновну — руководителя общества с ограниченной ответственностью «Star Kids Plus» города Ургенча, Хорезмская область
Тухтаниязова Ботиржона Мухтаровича — руководителя фермерского хозяйства «Тўхтаниёз ота» Ташкентского района, Ташкентская область
Хакимова Мирхаёта Мирхамидовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «National Ceramics» города Ангрена, Ташкентская область
Хамидову Зарину Истамтошевну — индивидуального предпринимателя, ремесленницу – вышивальщицу Нуратинского района, Навоийская область
Хикматова Фурката Шухратовича — учредителя общества с ограниченной ответственностью «Batu Export» Паркентского района, Ташкентская область