Мамлакатимиз тараққиётига муносиб ҳисса қўшиб келаётган тадбиркор ва фермерларни мукофотлаш тўғрисида
3645
Мамлакатимизда ижтимоий барқарорликни мустаҳкамлашнинг муҳим шарти ва гарови бўлган ўрта синф – мулкдорлар синфини шакллантириш, ишбилармонлик муҳитини яхшилаш, ўзининг самарали меҳнати, билим ва тажрибаси билан республикамизнинг иқтисодий қудратини, унинг экспорт салоҳиятини ошириш, янги иш ўринлари яратиш, аҳолини ижтимоий қўллаб-қувватлаш, шаҳар ва қишлоқларимизни обод қилиш ишларига катта ҳисса қўшиб келаётган юртимиз тадбиркор ва фермерларининг қуйидаги муносиб вакиллари давлатимизнинг орден ва медаллари билан мукофотлансин:
Абдуалибеков
Хатамбек
Махкамбекович
Зангиота туманидаги «Мастер деликатесов» масъулияти чекланган жамияти директорининг ишлаб чиқариш бўйича ўринбосари, Тошкент вилояти
Валиев Муродхон Мухаммодович Термиз туманидаги «Голд драйд фрутс экспорт» масъулияти чекланган жамияти директори, Сурхондарё вилояти
Жамолов Шавқитдин Шамсиевич Навоий шаҳридаги «Шамс-Навоий» хусусий фирмаси бош директори, Навоий вилояти
Исмоилов Аваз Хамитович Сергели туманидаги «Грин Ворлд» қўшма корхонаси бош директори, Тошкент шаҳри
Хамраев Ибрахим Шайкулович Олот туманидаги «Мергантекс» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Бухоро вилояти
Абдуллаев Баходир Равшанович «Артел Инжиниринг» масъулияти чекланган жамияти директори ўринбосари, Тошкент шаҳри
Байкараев Алишер Рузиевич Китоб туманидаги «Севаз-Андроникс» масъулияти чекланган жамияти директори, Қашқадарё вилояти
Добрих Анна Константиновна Наманган шаҳридаги «Ифтихор кийим саноат» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти
Фахриддин
Турсунович
Олтинкўл туманидаги «Бахт имкон ривож чорваси» фермер хўжалиги бошлиғи, Андижон вилояти
Сайфитдинова Мастурахон Қува туманидаги «Қува анори» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Фарғона вилояти
Эргашов Анвар Абдужамилович «Юқори Чирчиқ металл инвест» масъулияти чекланган жамияти бош муҳандиси, Тошкент вилояти
Юсупова Рената Анваровна Юнусобод туманидаги «Торговое оборудование» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри
Азизов Немат Ахундадаевич Наманган туманидаги «Мерримед Фарм» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Наманган вилояти
Алимов Шерзод Гайратович Олтинсой туманидаги «Жарқўрғон мева-сабзавот экспорт» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Сурхондарё вилояти
Арипов Махамаджон Шавкатович Қибрай туманидаги «Био-Сут» қўшма корхонаси ижрочи директори, Тошкент вилояти
Ғаниев Акром Тўлқинович Хўжаобод туманидаги «Нил-гранит» масъулияти чекланган жамияти директорининг ишлаб чиқариш бўйича ўринбосари, Андижон вилояти
Зияев Шухрат Зиятдинович Сирдарё туманидаги «Темур Мед Фарм» масъулияти чекланган жамияти бош директорининг ўринбосари, Сирдарё вилояти
Исмоилов Абдулхошим Мамасобирович Андижон туманидаги «Равон тараққиёт орзуси» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти
Қосимов Комил Абдуносирович Зангиота туманидаги «Дентафил плюс» корхонаси директори ўринбосари, Тошкент вилояти
Мансуров Мумин Маннонович Жиззах шаҳридаги «Даймонд карпет» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Жиззах вилояти
Назаров Муроджон Тахирджанович «Франчизинг Инвест» масъулияти чекланган жамияти консультанти, Тошкент шаҳри
Ниязов Абдурахмон Абдурахимович Фарғона шаҳридаги «Сайқал» ишлаб чиқариш корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти
Одилов Бахтиер Хамдамович Самарқанд туманидаги «Темир жиҳоз сервис» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти
Панаев Утемурат Бердимуратович Нукус шаҳридаги «Титан цемент» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Қорақалпоғистон Республикаси
Панжиев Фарҳод Рамазонович Қарши шаҳридаги «Қарши Лазер» масъулияти чекланган жамияти ижрочи директори, Қашқадарё вилояти
Узаков Шерзод Шерматович Нишон туманидаги «Нишон кўзгу» фермер хўжалиги бошлиғи, Қашқадарё вилояти
Файзиев Вохиджон Исмоилович Навбаҳор туманидаги «Хетинг Радиаторс» масъулияти чекланган жамияти директори, Навоий вилояти
Шарипов Умарбек Куранбаевич Урганч туманидаги «Тилло домор» хусусий корхонаси раҳбари, Хоразм вилояти

О награждении предпринимателей и фермеров, вносящих достойный вклад в развитие страны
Предприниматели и фермеры нашей страны, обладающие профессиональными знаниями и опытом, вносят значительный вклад в формирование среднего класса – класса собственников, который является важнейшим элементом и гарантом укрепления социальной стабильности в республике.
За плодотворный труд по улучшению деловой среды, повышению экономической мощи и экспортного потенциала, созданию новых рабочих мест, благоустройству городов и сел, оказанию социальной поддержки населению наградить:
| Абдуалибекова Хатамбека Махкамбековича |
— | заместителя директора по производству общества с ограниченной ответственностью «Мастер деликатесов» Зангиатинского района, Ташкентская область |
| Валиева Муродхона Мухаммодовича | — | директора общества с ограниченной ответственностью «Голд драйд фрутс экспорт» Термезского района, Сурхандарьинская область |
| Жамолова Шавкитдина Шамсиевича | — | генерального директора частной фирмы «Шамс-Навоий» города Навои, Навоийская область |
| Исмоилова Аваза Хамитовича | — | генерального директора совместного предприятия «Грин Ворлд» Сергелийского района, город Ташкент |
| Хамраева Ибрахима Шайкуловича | — | генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Мергантекс» Алатского района, Бухарская область |
| Абдуллаева Баходира Равшановича | — | заместителя директора общества с ограниченной ответственностью «Артел Инжиниринг», город Ташкент |
| Байкараева Алишера Рузиевича | — | директора общества с ограниченной ответственностью «Севаз-Андроникс» Китабского района, Кашкадарьинская область |
| Добрых Анну Константиновну | — | руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ифтихор кийим саноат» города Намангана, Наманганская область |
| Исмоилова Фахриддина Турсуновича | — | руководителя фермерского хозяйства «Бахт имкон ривож чорваси» Алтынкульского района, Андижанская область |
| Сайфитдинову Мастурахон | — | руководителя общества с ограниченной ответственностью «Кува анори» Кувинского района, Ферганская область |
| Эргашова Анвара Абдужамиловича | — | главного инженера общества с ограниченной ответственностью «Юкори Чирчик металл инвест», Ташкентская область |
| Юсупову Ренату Анваровну | — | директора общества с ограниченной ответственностью «Торговое оборудование» Юнусабадского района, город Ташкент |
| Азизова Немата Ахундадаевича | — | генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Мерримед Фарм» Наманганского района, Наманганская область |
| Алимова Шерзода Гайратовича | — | руководителя общества с ограниченной ответственностью «Жаркургон мева-сабзавот экспорт» Алтынсайского района, Сурхандарьинская область |
| Арипова Махамаджона Шавкатовича | — | исполнительного директора совместного предприятия «Био-Сут» Кибрайского района, Ташкентская область |
| Ганиева Акрома Тулкиновича | — | заместителя директора по производству общества с ограниченной ответственностью «Нил-гранит» Хаджаабадского района, Андижанская область |
| Зияева Шухрата Зиятдиновича | — | заместителя генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Темур Мед Фарм», Сырдарьинская область |
| Исмоилова Абдулхошима Мамасобировича | — | директора общества с ограниченной ответственностью «Равон тараккиёт орзуси» Андижанского района, Андижанская область |
| Косимова Комила Абдуносировича | — | заместителя директора предприятия «Дентафил плюс» Зангиатинского района, Ташкентская область |
| Мансурова Мумина Манноновича | — | генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Даймонд карпет» города Джизака, Джизакская область |
| Назарова Муроджона Тахирджановича | — | консультанта общества с ограниченной ответственностью «Франчизинг Инвест», город Ташкент |
| Ниязова Абдурахмона Абдурахимовича | — | руководителя производственного предприятия «Сайкал» города Ферганы, Ферганская область |
| Одилова Бахтиера Хамдамовича | — | директора общества с ограниченной ответственностью «Темир жихоз сервис» Самаркандского района, Самаркандская область |
| Панаева Утемурата Бердимуратовича | — | генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Титан цемент» города Нукуса, Республика Каракалпакстан |
| Панжиева Фархода Рамазоновича | — | исполнительного директора общества с ограниченной ответственностью «Карши Лазер» города Карши, Кашкадарьинская область |
| Узакова Шерзода Шерматовича | — | руководителя фермерского хозяйства «Нишон кузгу» Нишанского района, Кашкадарьинская область |
| Файзиева Вохиджона Исмоиловича | — | директора общества с ограниченной ответственностью «Хетинг Радиаторс» Навбахорского района, Навоийская область |
| Шарипова Умарбека Куранбаевича | — | руководителя частного предприятия «Тилло домор» Ургенчского района, Хорезмская область |