Юртимиз тараққиётига муносиб ҳисса қўшиб келаётган ёш авлод вакилларини мукофотлаш тўғрисида
Мамлакатимиз ёшлари халқимизнинг меҳнатсеварлик, билим ва маърифатга интилиш, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат, бағрикенглик каби олижаноб фазилатларини ўзида мужассам этиб, Ватан манфаатларини ҳимоя қилишга қодир бўлган баркамол авлод сифатида жамиятимизда муносиб ўрин эгалламоқда.
Ўзбек халқининг улкан салоҳияти бугунги кунда ҳал қилувчи куч бўлиб ҳаётга кираётган, замонавий билим ва касб-ҳунар сирларини пухта эгаллаган, азму шижоатли, навқирон ёш авлодимиз тимсолида яққол намоён бўлмоқда.
Юртимизнинг ишлаб чиқариш, илм-фан, таълим-тарбия, тиббиёт, маданият, адабиёт, санъат, спорт ва бошқа соҳаларида жонбозлик кўрсатиб, мамлакатимиз равнақига, унинг жаҳон миқёсидаги обрў-эътиборини юксалтиришга муносиб ҳисса қўшаётган ватанпарвар ва фидойи ёшларимизнинг эзгу интилишларини қўллаб-қувватлаш ва рағбатлантириш мақсадида қуйидагилар давлатимизнинг орден ва медаллари билан мукофотлансин:
Баратова Мадина Хасановна Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Бухоро вилояти Кенгаши раиси ўринбосари, «Камалак» болалар ташкилоти раиси
Султонов Сарварбек Тўлқинбек ўғли Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Сирдарё вилояти Кенгаши раиси ўринбосари, «Камалак» болалар ташкилоти раиси
Таджиев Одилжон Патихджонович Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Марказий Кенгаши раисининг тадбиркорликни ривожлантириш, ёшларни ижтимоий ҳимоялаш ва бандликка кўмаклашиш масалалари бўйича биринчи ўринбосари
Тухтаев Хусен Мирзаевич Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Самарқанд давлат университетидаги бошланғич ташкилоти етакчиси
Ходжаев Жамшид Бахтиёрович Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Навоий вилояти Кенгаши раиси
Шукуров Элбек Хабибуллаевич Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Тошкент шаҳар Кенгаши раиси
Аббасова Меҳриноз Носиржон қизи Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Марказий Кенгаши таъсисчилигидаги «Ёш ижодкорлар уюшмаси» нодавлат нотижорат ташкилоти раиси
Абдурайимов Эргаш Арифджанович Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Тошкент вилояти Олмалиқ шаҳар Кенгаши раиси
Абдурахимов Бегзод Жўрабоевич Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Жиззах вилояти Арнасой тумани Кенгаши раиси
Авезов Исломбек Илхамович Хоразм вилояти Урганч шаҳридаги маиший хизмат кўрсатиш бўйича хусусий тадбиркор
Азимов Фаррух Кахрамонович Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Тошкент темир йўл муҳандислари институтидаги бошланғич ташкилоти етакчиси
Алижонов Муроджон Иброгимжон ўғли Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Фарғона вилояти Кенгаши қошидаги «Ёшлар маркази»нинг «Жасорат» клуби етакчи мутахассиси
Ахунов Жамшид Шодиевич Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Самарқанд вилояти Пайариқ тумани Кенгаши раиси
Ғайбуллоев Аббос Асатович Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг «Ғарбгазтаъминот» унитар корхонасидаги бошланғич ташкилоти етакчиси
Жумамуратов Рахат Тлеумуратович Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Қорақалпоғистон Республикаси Чимбой тумани Кенгаши раиси
Зикрияев Зокир Мамирович Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Гулистон давлат университетидаги бошланғич ташкилоти етакчиси
Исламов Шерзод Халилович Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз шаҳар Кенгаши раиси
Исматзода Раббонаи Самариддин Самарқанд шаҳридаги «Раббона-Кўзмунчоқ-Текстиль» оилавий корхонаси раҳбари
Қаюмов Лазизжон Бахтиёрович Навоий давлат педагогика институти талабаси
Қодиров Бекзод Абдурахмонович «Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Касаба уюшма қўмитаси оммавий-ташкилий ишлар бўйича йўриқчиси
Қурбонов Ибратбек Ғайрат ўғли Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Хоразм вилояти Хива тумани Кенгаши раиси
Кутфитдинов
Исломбек
Илхом ўғли
Наманган шаҳридаги «Имрон текстиль гроуп» хусусий корхонаси директори
Маткарим Сабиржонович
Хоразм вилояти Урганч шаҳридаги «Давр торт» масъулияти чекланган жамияти раҳбари
Муродов Умид Абдувалиевич Тошкент вилояти Олмалиқ шаҳридаги 23-умумий ўрта таълим мактаби директорининг ўқув-тарбиявий ишлар бўйича ўринбосари
Нематов Лазиз Алишерович Бухоро муҳандислик-технология институтининг «Электротехника ва ишлаб чиқаришда ахборот-коммуникация технологиялари» факультети декани ўринбосари
Нормуродова Гулнора Икромовна Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Жиззах вилояти Кенгаши бўлим мудири
Нусратуллаев
Абдулхай
Шавкат ўғли
Навоий вилояти Кармана туманидаги «Янги авлод текстиль» масъулияти чекланган жамияти раҳбари
Паттаев Хожиакбар Шокир ўғли Наманган ёшлар марказининг ёш журналистлар тўгараги раҳбари
Полвонов
Шерзоджон Фазлитдинович
Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Марказий Кенгашининг бошланғич ташкилотлар фаолиятини мувофиқлаштириш бўлими мудири
Пўлатов Учқунбек Улуғбердиевич Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Сурхондарё вилояти Шеробод тумани Кенгаши қошидаги «Ёш тадбиркор» консультатив маркази координатори
Расулов Дониёр Мамазокир ўғли Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг «GM O‘zbekiston» акциядорлик жамиятидаги бошланғич ташкилоти етакчиси
Раҳматов Элёр Жумабоевич Тошкент давлат юридик университети Молия, банк ва солиқ ҳуқуқи кафедраси ўқитувчиси
Рахмонова Рохат Мехмоновна Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Қашқадарё вилояти Муборак тумани Кенгашининг таълим муассасалари билан ишлаш бўйича бош мутахассиси, «Камалак» болалар ташкилоти раиси
Рустамова
Дилрабохон Абдурахимовна
Андижон давлат университети ўқитувчиси
Уткиров Мухриддин Бахриддинович Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Қашқадарё вилояти Нишон тумани Кенгашининг таълим муассасалари билан ишлаш бўйича бош мутахассиси, «Камалак» болалар ташкилоти раиси
Шокиров Ботиржон Шухрат ўғли Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Фарғона вилояти Учкўприк тумани Кенгаши раиси
Шразов Анвар Асаматдинович Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши қошидаги «Ёшлар маркази» ташкилий-кадрлар бўлими мудири

О награждении представителей молодого поколения, вносящих достойный вклад в развитие страны
Молодежь нашей страны как гармонично развитое поколение, занимающее достойное место в обществе, способное защищать интересы Родины, впитала в себя самые благородные качества узбекского народа – трудолюбие, стремление к знаниям и просвещению, толерантность, уважение к национальным и общечеловеческим ценностям.
Огромный потенциал узбекского народа сегодня ярко проявляется в образе целеустремленного молодого поколения, которое обладает современными знаниями и профессиями, уверенно входит в жизнь в качестве решающей силы.
В целях поддержки и поощрения благородных устремлений патриотичной и самоотверженной молодежи, успешно проявляющей себя в производстве, науке, образовании, медицине, культуре, литературе, искусстве, спорте и других сферах, вносящей достойный вклад в процветание Родины и повышающей ее престиж на международной арене, наградить:
Баратову Мадину Хасановну заместителя  председателя Бухарского областного совета Союза молодежи Узбекистана, председателя детской организации «Камалак»
Султонова Сарварбека Тулкинбек угли заместителя председателя Сырдарьинского областного совета Союза молодежи Узбекистана, председателя детской организации «Камалак»
Таджиева Одилжона Патихджоновича первого заместителя председателя Центрального совета Союза молодежи Узбекистана по вопросам развития предпринимательства, социальной защиты молодежи и содействия занятости
Тухтаева Хусена Мирзаевича лидера первичной организации Союза молодежи Узбекистана в Самаркандском государственном университете
Ходжаева Жамшида Бахтиёровича председателя Навоийского областного совета Союза молодежи Узбекистана
Шукурова Элбека Хабибуллаевича председателя Ташкентского городского совета Союза молодежи Узбекистана
Аббасову Мехриноз Носиржон кизи председателя негосударственной некоммерческой организации «Ассоциация творческой молодежи» при учредительстве Центрального совета Союза молодежи Узбекистана
Абдурайимова Эргаша Арифджановича председателя Алмалыкского городского совета Союза молодежи Узбекистана, Ташкентская область
Абдурахимова Бегзода Журабоевича председателя Арнасайского районного совета Союза молодежи Узбекистана, Джизакская область
Авезова Исломбека Илхамовича частного предпринимателя по бытовому обслуживанию города Ургенча, Хорезмская область
Азимова Фарруха Кахрамоновича лидера первичной организации Союза молодежи Узбекистана в Ташкентском институте инженеров железнодорожного транспорта
Алижонова Муроджона Иброгимжон угли ведущего специалиста клуба «Жасорат» центра молодежи при Ферганском областном совете Союза молодежи Узбекистана
Ахунова Жамшида Шодиевича председателя Пайарыкского районного совета  Союза молодежи Узбекистана, Самаркандская область
Гайбуллоева Аббоса Асатовича лидера первичной организации Союза молодежи Узбекистана на унитарном предприятии «Ғарбгазтаъминот»
Жумамуратова Рахата Тлеумуратовича председателя Чимбайского районного совета Союза молодежи Узбекистана, Республика Каракалпакстан
Зикрияева Зокира Мамировича лидера первичной организации Союза молодежи Узбекистана в Гулистанском государственном университете
Исламова Шерзода Халиловича председателя Шахрисабзского городского совета Союза молодежи Узбекистана, Кашкадарьинская область
Исматзоду Раббонаи Самариддин руководителя семейного предприятия «Раббона-Кўзмунчок-Текстиль» города Самарканда
Каюмова Лазизжона Бахтиёровича студента Навоийского государственного педагогического института
Кодирова Бекзода Абдурахмоновича инструктора по массовой и организационной работе Комитета профсоюзов акционерного общества «Ўзбекистон металлургия комбинати»
Курбонова Ибратбека Гайрат угли председателя Хивинского районного совета  Союза молодежи Узбекистана, Хорезмская область
Кутфитдинова
Исломбека Илхом угли
директора частного предприятия «Имрон текстиль гроуп» города Намангана
Маткарима Сабиржоновича
руководителя общества с ограниченной ответственностью «Давр торт» города Ургенча, Хорезмская область
Муродова Умида Абдувалиевича заместителя директора по учебно-воспитательной работе средней общеобразовательной школы №23 города Алмалыка, Ташкентская область
Нематова Лазиза Алишеровича заместителя декана факультета электротехники и информационно-коммуникационных технологий в производстве Бухарского инженерно-технологического института
Нормуродову Гулнору Икромовну заведующую отделом Джизакского областного совета Союза молодежи Узбекистана
Нусратуллаева
Абдулхая
Шавкат угли
руководителя общества с ограниченной ответственностью «Янги авлод текстиль» Карманинского района, Навоийская область
Паттаева Хожиакбара Шокир угли руководителя кружка молодых журналистов Наманганского центра молодежи
Полвонова
Шерзоджона Фазлитдиновича
заведующего отделом по координации деятельности первичных организаций Центрального совета Союза молодежи Узбекистана
Пулатова Учкунбека Улугбердиевича координатора консультативного центра
«Ёш тадбиркор» при Шерабадском районном совете  Союза молодежи Узбекистана, Сурхандарьинская область
Расулова Дониёра Мамазокир угли лидера первичной организации Союза молодежи Узбекистана в акционерном обществе «GM O‘zbekiston»
Рахматова Элёра Жумабоевича преподавателя кафедры финансового, банковского и налогового права  Ташкентского государственного юридического университета
Рахмонову Рохат Мехмоновну главного специалиста по работе
с образовательными учреждениями  Мубарекского районного совета Союза молодежи Узбекистана, председателя детской организации «Камалак», Кашкадарьинская область
Рустамову Дилрабохон Абдурахимовну преподавателя Андижанского государственного университета
Уткирова Мухриддина Бахриддиновича главного специалиста по работе
с образовательными учреждениями  Нишанского районного совета Союза молодежи Узбекистана, председателя детской организации «Камалак», Кашкадарьинская область
Шокирова Ботиржона Шухрат угли председателя Учкуприкского районного совета Союза молодежи Узбекистана, Ферганская область
Шразова Анвара Асаматдиновича заведующего организационно-кадровым отделом центра молодежи при  Каракалпакском Республиканском совете Союза молодежи Узбекистана