Мамлакатимизда хотин-қизларни эъзозлаш, уларнинг жамиятдаги ўрни ва нуфузини ошириш, орзу-интилишларини қўллаб-қувватлаш, ўзининг иқтидори ва ибратли фаолияти билан ёшларга ўрнак бўлиб келаётган, турли соҳа ва тармоқларда қобилият ва имкониятларини рўёбга чиқараётган, Учинчи Ренессанс пойдеворини яратишда чуқур билим ва интеллектуал салоҳиятини намоён этиб, ўз ғоя ва ташаббусларини илгари сураётган, ижтимоий ҳаётда фаоллик кўрсатаётган қизларни муносиб рағбатлантириш мақсадида:
1. Ўзбекистон Республикаси Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазирлиги Зулфия номидаги Давлат мукофоти комиссиясининг Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳрининг иқтидорли қизларини аъло хулқи, ноёб истеъдоди, зукколиги, ташаббускорлиги, ўқишдаги муваффақиятлари ҳамда таълим, фан, адабиёт, санъат, спорт соҳаларида ва жамоатчилик фаолиятида эришган алоҳида ютуқлари учун Зулфия номидаги Давлат мукофоти билан тақдирлаш тўғрисидаги таклифлари иловадаги рўйхатга мувофиқ маъқуллансин.
3. Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги Зулфия номидаги Давлат мукофоти совриндорларининг ҳар бирига базавий ҳисоблаш миқдорининг 50 баравари миқдорида пул мукофоти берилишини таъминласин.
5. Мазкур қарорнинг бажарилишини назорат қилиш Ўзбекистон Республикасининг Бош вазири А.Арипов ва Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси раҳбари З.Низомиддинов зиммасига юклансин.
Каримбоева Шаҳзода Камоладдин қизи    –    Қорақалпоғистон Республикаси Тўрткўл туманидаги 12-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси
Оразбаева Гулсанем Жалғасбай қизи    –    Қорақалпоғистон Республикаси Бўзатов туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг 8-синф ўқувчиси
Комилова Меҳриноз Ойбекжон қизи    –    Андижон давлат тиббиёт институтининг 2-босқич магистранти
Раджиева Гулхаёхон Шухратжон қизи    –    Андижон давлат университетининг 3-босқич талабаси
Салимова Амира Суннатжон қизи     –    Бухоро вилояти Когон шаҳридаги 8-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси
Умарқулова Динора Шерали қизи     –    Бухоро давлат университетининг 4-босқич талабаси
Имомова Дилдора Шухрат қизи    –    Жиззах политехника институтининг 4-босқич талабаси
Мамарасулова Муқаддас Абдулқосим қизи    –    Жиззах давлат педагогика институтининг 2-босқич талабаси
Аҳматова Ситорабону Зоҳиджон қизи    –    Тошкент ахборот технологиялари университети Қарши филиалининг 4-босқич талабаси (Қашқадарё вилояти)
Бердиева Ирода Худайшукуровна     –    Ўзбекистон Миллий университетининг 2-босқич магистранти (Қашқадарё вилояти)
Ибодуллаева Нафиса Муҳитдиновна    –    Навоий давлат педагогика институтининг таянч докторанти
Шомуротова Нодирабегим Одиловна    –    Навоий вилояти Навоий шаҳридаги ихтисослаштирилган маданият мактабининг 10-синф ўқувчиси
Абдуллаева Манзура Насибилло қизи    –    Наманган давлат университетининг 2-босқич магистранти
Хушназарова Айшахон Адҳамжон қизи    –    Ўзбекистон журналистика ва оммавий коммуникациялар университетининг 3-босқич талабаси (Наманган вилояти)
Хайруллаева Феруза Нурмат қизи    –    «Республика ёш ижодкорлар кенгаши» нодавлат нотижорат ташкилоти матбуот котиби (Самарқанд вилояти)
Шомуродова Моҳинисо Шавкат қизи    –    Тошкент давлат ўзбек тили ва адабиёти университетининг 2-босқич талабаси (Самарқанд вилояти)
Суннатова Мадина Ғофуржон қизи    –    Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университетининг 2-босқич талабаси (Сирдарё вилояти)
Ҳожибобоева Сарвиноз Ҳабибжон қизи    –    Гулистон давлат университетининг 3-босқич талабаси
Комилжонова Нилуфар Шухрат қизи    –    Термиз давлат университетининг 3-босқич талабаси
Омонова Умида Шуҳрат қизи    –    Ўзбекистон шахмат федерациясининг Халқаро шахмат академияси спортчи-ўқувчиси (Сурхондарё вилояти)
Деҳқонова Мадинабону Дилшод қизи    –    Ўзбекистон давлат консерваториясининг 2-босқич талабаси (Тошкент вилояти)
Назарова Зилола Эргашбой қизи    –    Тошкент вилояти Ўрта Чирчиқ туманидаги  «Баркамол авлод» болалар мактаби тўгарак раҳбари
Йўлдошева Фарзона Бахтиёр қизи    –    Фарғона вилояти Фарғона шаҳридаги ихтисослаштирилган санъат мактабининг 10-синф ўқувчиси
Турсунова Дилнозахон Исроилжон қизи    –    Фарғона политехника институтининг 4-босқич талабаси
Жумабоева Шахзода Неъматжон қизи    –    Хоразм вилояти Янгибозор туманидаги 10-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг 9-синф ўқувчиси
Каримова Мадина Жуманазаровна    –    Хоразм вилояти Урганч шаҳридаги 10-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси
Ким Юлия Олеговна    –    Республика олий спорт маҳорати мактабининг фигурали учиш бўйича мураббийи (Тошкент шаҳри)
Рахимова Сайёра Яшин қизи    –    Тошкент ахборот технологиялари университетининг 4-босқич талабаси (Тошкент шаҳри)

В целях оказания уважения женщинам нашей страны, повышения их роли и статуса в обществе, поддержки их благих надежд и устремлений, достойного стимулирования девушек, которые своим талантом и образцовой деятельностью являются примером для молодежи, реализуют свои способности и возможности в разных сферах и отраслях, выдвигают, на основе своих глубоких знаний и высокого интеллектуального потенциала, передовые идеи и инициативы, способствующие формированию фундамента Третьего Ренессанса, проявляют активность в общественной жизни:
1. Одобрить предложения Комиссии по Государственной премии имени Зульфии Министерства по поддержке махалли и семьи Республики Узбекистан о присуждении одаренным девушкам из Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента за отличное поведение, уникальный талант, сметливость, инициативность, успехи в учебе, а также особые достижения в области образования, науки, литературы, искусства, спорта и общественной деятельности Государственной премии имени Зульфии согласно прилагаемому списку.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Премьер-министра Республики Узбекистан А.Арипова и руководителя Администрации Президента Республики Узбекистан З.Низомиддинова.
Президент    Республики
Узбекистан                                Ш.Мирзиёев
Каримбоева Шахзода Камоладдин кизи    —    ученица 11-го класса средней общеобразовательной школы № 12 Турткульского района Республики Каракалпакстан
Оразбаева Гулсанем Жалгасбай кизи    —    ученица 8-го класса средней общеобразовательной школы № 1 Бузатауского района Республики Каракалпакстан
Комилова Мехриноз Ойбекжон кизи    —    магистрант 2-го курса Андижанского государственного медицинского института
Раджиева Гулхаёхон Шухратжон кизи    —    студентка 3-го курса Андижанского государственного университета
Салимова Амира Суннатжон кизи     —    ученица 11-го класса средней общеобразовательной школы № 8 города Кагана Бухарской области
Умаркулова Динора Шерали кизи     —    студентка 4-го курса Бухарского государственного университета
Имомова Дилдора Шухрат кизи    —    студентка 4-го курса Джизакского политехнического института
Мамарасулова Мукаддас Абдулкосим кизи    —    студентка 2-го курса Джизакского государственного педагогического института
Ахматова Ситорабону Зохиджон кизи    —    студентка 4-го курса Каршинского филиала Ташкентского университета информационных технологий (Кашкадарьинская область)
Бердиева Ирода Худайшукуровна     —    магистрант 2-го курса Национального университета Узбекистана (Кашкадарьинская область)
Ибодуллаева Нафиса Мухитдиновна    —    базовый докторант Навоийского государственного педагогического института
Шомуротова Нодирабегим Одиловна    —    ученица 10-го класса специализированной школы культуры города Навои Навоийской области
Абдуллаева Манзура Насибилло кизи    —    магистрант 2-го курса Наманганского государственного университета
Хушназарова Айшахон Адхамжон кизи    —    студентка 3-го курса Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана (Наманганская область)
Хайруллаева Феруза Нурмат кизи    —    пресс-секретарь негосударственной некоммерческой организации «Республика ёш ижодкорлар кенгаши» (Самаркандская область)
Шомуродова Мохинисо Шавкат кизи    —    студентка 2-го курса Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы (Самаркандская область)
Суннатова Мадина Гофуржон кизи    —    студентка 2-го курса Университета мировой экономики и дипломатии (Сырдарьинская область)
Хожибобоева Сарвиноз Хабибжон кизи    —    студентка 3-го курса Гулистанского государственного университета
Комилжонова Нилуфар Шухрат кизи    —    студентка 3-го курса Термезского государственного университета
Омонова Умида Шухрат кизи    —    спортсменка-ученица Международной шахматной академии Федерации шахмат Узбекистана (Сурхандарьинская область)
Дехконова Мадинабону Дилшод кизи    —    студентка 2-го курса Государственной консерватории Узбекистана (Ташкентская область)
Назарова Зилола Эргашбой кизи    —    руководитель кружка детской школы «Баркамол авлод» Уртачирчикского района Ташкентской области
Йулдошева Фарзона Бахтиёр кизи    —    ученица 10-го класса специализированной школы искусства города Ферганы Ферганской области
Турсунова Дилнозахон Исроилжон кизи    —    студентка 4-го курса Ферганского политехнического института
Жумабоева Шахзода Неъматжон кизи    —    ученица 9-го класса специализированной средней общеобразовательной школы № 10 Янгибазарского района Хорезмской области
Каримова Мадина Жуманазаровна    —    ученица 11-го класса средней общеобразовательной школы № 10 города Ургенча Хорезмской области
Ким Юлия Олеговна    —    тренер по фигурному катанию Республиканской школы высшего спортивного мастерства (город Ташкент)
Рахимова Сайёра Яшин кизи    —    студентка 4-го курса Ташкентского университета информационных технологий (город Ташкент)