Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Туркияга расмий ташрифи якунланди.
Анқара шаҳрида Туркия Республикаси Президенти Режеп Таййип Эрдоған билан музокаралар, шунингдек, икки давлат раҳбарлари раислигида Стратегик ҳамкорлик кенгашининг тўртинчи йиғилиши бўлиб ўтди.
Икки томонлама ҳужжатларнинг салмоқли тўпламини имзолаш маросими бўлди.
Оммавий ахборот воситалари учун баёнотларда Ўзбекистон ва Туркия етакчилари бўлиб ўтган музокаралар ҳақидаги фикрлари билан бўлишдилар.
Давлат раҳбарлари Ҳатай вилоятида Ўзбекистон томонидан қурилган турар жой мажмуасини фойдаланишга топшириш, шунингдек, Истанбул шаҳрида ўзбек мактаби қурилишини бошлаш маросимида иштирок этдилар.
Ташриф тадбирлари якунлангач, Ўзбекистон Президенти рафиқаси билан бирга Тошкентга жўнаб кетди. «Эсенбоға» халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонларни Туркия Вице-президенти Жавдат Йилмаз ва бошқа расмийлар кузатиб қўйди.

Мероприятия официального визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Турцию завершились.
В ходе пребывания в городе Анкаре состоялись переговоры с Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом, а также четвертое заседание Совета стратегического сотрудничества под председательством глав двух государств.
По завершении переговоров прошла церемония подписания солидного пакета двусторонних документов.
В заявлениях для СМИ лидеры Узбекистана и Турции поделились оценками состоявшихся переговоров.
Затем главы государств приняли участие в церемонии, посвященной сдаче в эксплуатацию жилого комплекса «Узбекистан», построенного узбекской стороной в провинции Хатай, а также началу строительства узбекской школы в городе Стамбуле.
По завершении мероприятий визита Президент Узбекистана вместе с супругой отбыл в Ташкент. В международном аэропорту «Эсенбога» высоких гостей проводили Вице-президент Турции Джавдат Йылмаз и другие официальные лица.