Ўзбекистон Президенти «Blackrock» компанияси билан ҳамкорликни кенгайтиришнинг устувор йўналишларини белгилаб берди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Нью-Йорк шаҳрига амалий ташрифнинг ишбилармонлик дастури доирасида «Blackrock» инвестиция компанияси директорлар кенгаши аъзоси ва катта бошқарувчи директори Адебайо Огунлесини қабул қилди.
“Blackrock” – Американинг активлар ва фондларни бошқариш, шунингдек, молиявий хизматлар кўрсатишга ихтисослашган йирик инвестиция компанияси. Компания активлари 11 триллион АҚШ долларидан ошади.
АҚШнинг етакчи компанияси билан стратегик шерикликни, энг аввало, энергетика, транспорт ва сув инфратузилмасини ривожлантириш соҳаларида янада кенгайтириш масалалари кўриб чиқилди.
Қўшма фонд ташкил этиш режалари қўллаб-қувватланди. Тез фурсатда Платформа концепцияси келишилади ва қўшма лойиҳаларни амалга ошириш бошланади.

Президент Узбекистана обозначил приоритетные направления расширения сотрудничества с компанией «Blackrock»
В рамках деловой программы рабочего визита в город Нью-Йорк Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял члена совета директоров и старшего управляющего директора инвестиционной компании Blackrock Адебайо Огунлеси.
Blackrock – крупнаяамериканская инвестиционная компания, специализирующаяся на управлении активами и фондами, а также оказании финансовых услуг. Активы компании превышают 11 триллионов долларов США.
Были рассмотрены вопросы дальнейшего расширения стратегического партнерства с ведущей американской компанией, прежде всего в области развития энергетической, транспортной и водной инфраструктуры.
Поддержаны планы по созданию Совместного фонда.
В ближайшее время будет согласована Концепция платформы и начата практическая реализация совместных проектов.