Ўзбекистон Республикаси Президентининг тегишли фармони билан:
Камолиддин Карамиддинович Мардонов Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Ҳуқуқий экспертиза ва комплекс таҳлил қилиш департаменти бошлиғининг биринчи ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси аграр соҳада ишлаб чиқариш, даромадларни кўпайтириш ҳамда сувдан оқилона фойдаланиш бўйича ташаббусларни ишлаб чиқиш шўъбаси мудири лавозимидан озод этилди;
Улуғбек Умаралиевич Ханаев Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Ҳуқуқий экспертиза ва комплекс таҳлил қилиш департаменти бошлиғи ўринбосари – Бош юрисконсульт лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг ҳуқуқий экспертиза ва комплекс таҳлил қилиш масалалари бўйича маслаҳатчисининг биринчи ўринбосари – Бош юрисконсульт лавозимидан озод этилди;
Элдор Отамуродович Ҳамроев Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Ҳуқуқий экспертиза ва комплекс таҳлил қилиш департаменти бошлиғи ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ер муносабатлари ва хусусий мулкни ҳимоя қилиш соҳасида муҳим ташаббусларни ишлаб чиқиш шўъбаси мудири лавозимидан озод этилди;
Азиз Хасанович Азимов Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Жамоат хавфсизлиги ва қонун устуворлиги бўйича департамент бошлиғининг биринчи ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ахборот-коммуникация технологиялари ва жамоат лойиҳалари бўйича шўъбаси бош консультанти лавозимидан озод этилди;
Сергей Николаевич Гордеев Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Жамоат хавфсизлиги ва қонун устуворлиги бўйича департамент бошлиғи ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ички ишлар ва божхона органлари фаолиятини мувофиқлаштириш шўъбаси мудири лавозимидан озод этилди;
Гулрухсор Кудратовна Хатамова Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Коммуникациялар департаменти бошлиғининг биринчи ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси жамоат фикрини ўрганиш ва таҳлил қилиш шўъбаси мудири лавозимидан озод этилди;
Фаррух Фарходжонович Омонов Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Коммуникациялар департаменти бошлиғи ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ахборот таъминоти ва оммавий ахборот воситалари билан алоқалар шўъбаси мудири лавозимидан озод этилди;
Рустам Равшанович Мирзаев Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси Коммуникациялар департаменти бошлиғи ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Хавфсизлик кенгаши аппарати комплекс ахборот-тарғибот ва мафкуравий тадбирларни амалга ошириш шўъбаси мудири лавозимидан озод этилди.

Соответствующим указом Президента Республики Узбекистан:
Мардонов Камолиддин Карамиддинович назначен на должность первого заместителя начальника Департамента правовой экспертизы и комплексного анализа Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором по разработке инициатив по увеличению производства и доходов в аграрной отрасли и рационального использования водных ресурсов Администрации Президента Республики Узбекистан;
Ханаев Улуғбек Умаралиевич назначен на должность заместителя начальника Департамента правовой экспертизы и комплексного анализа Администрации Президента Республики Узбекистан – Главного юрисконсульта и в связи с этим освобожден от должности первого заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам правовой экспертизы и комплексного анализа – Главного юрисконсульта;
Хамроев Элдор Отамуродович назначен на должность заместителя начальника Департамента правовой экспертизы и комплексного анализа Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором по разработке ключевых инициатив в сфере земельных отношений и защиты частной собственности Администрации Президента Республики Узбекистан;
Азимов Азиз Хасанович назначен на должность первого заместителя начальника Департамента по вопросам общественной безопасности и верховенства закона Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности главного консультанта сектора по информационно-коммуникационным технологиям и общественным проектам Администрации Президента Республики Узбекистан;
Гордеев Сергей Николаевич назначен на должность заместителя начальника Департамента по вопросам общественной безопасности и верховенства закона Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором координации деятельности органов внутренних дел и таможенных органов Администрации Президента Республики Узбекистан;
Хатамова Гулрухсор Кудратовна назначена на должность первого заместителя начальника Департамента коммуникаций Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобождена от должности заведующего сектором изучения и анализа общественного мнения Администрации Президента Республики Узбекистан;
Омонов Фаррух Фарходжонович назначен на должность заместителя начальника Департамента коммуникаций Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором информационного обеспечения и взаимодействия со средствами массовой информации Администрации Президента Республики Узбекистан;
Мирзаев Рустам Равшанович назначен на должность заместителя начальника Департамента коммуникаций Администрации Президента Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором реализации комплексных информационно-разъяснительных и идеологических мероприятий аппарата Совета безопасности при Президенте Республики Узбекистан.